banner851

banner614

KURUMLARDA DA İLAÇLAMA YAPILIYOR

banner619

Düzce Belediyesi Türkiye genelinde alarm durumuna geçilen süreç öncesinde başlattığı temizlik ve dezenfekte çalışmalarını sık aralıklarla yapmaya devam ediyor. İl merkezindeki 61 okulda başlayan dezenfektasyon çalışmaları kamu kurum ve kuruluşlarında da devam ediyor.

banner846
Düzce 13.03.2020, 12:45 13.03.2020, 16:08
1720
banner844

Düzce Belediyesi Corona Virüsü (Covid-19) ile mücadele çalışmalarına titizlikle devam ediyor. Geçtiğimiz hafta toplu ulaşım araçlarında sık aralıklarla yapıldığı açıklanan dezenfektasyon çalışmaları il merkezindeki okulların da çalışma programına alınması ile devam etti.

Özlü ve Tuncer titizlikle takip ediyor

Virüse Türkiye'de de rastlanması ile alarm durumuna geçen tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ilaçlama ekipleri, kamu kurumlarında da dezenfekte işlemi başlattı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile çevre ve sağlıktan sorumlu Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer'in talimatları ve takın takibi ile dört koldan mücadele devam ediyor.

İnsan sağlığına dost maddeler kullanılıyor

İnsan sağlığına dost temizlik ve dezenfektasyon maddeleri ile yapılan çalışmalar kapsamında ekipler, ilk olarak kalabalığın yoğun olduğu ve vatandaşların sıkça ziyaret ettiği Kültür Merkezi'ni ilaçladı. Ekipler, çalışmalar kapsamında Merkez Hizmet Binası ile diğer belediye hizmet binalarında da ilaçlama çalışmalarına devam edecek.

"Kalabalık alanlardan mümkün mertebe uzak kalın"

Oldukça hassas olan süreç hakkında açıklamada bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü, virüsün bulaşıcı etkisinden uzak kalmak amacıyla vatandaşların kişisel hijyen kurallarına uymalarını ve kalabalık alanlardan mümkün mertebe uzak kalmalarını rica etti.

Yorumlar (3)
Covid -19 kapımızda 1 yıl önce
Siz önce insanların o kurumlara gidebilmeleri için kullanılan pislikten görünmeyen belediye otobüslerinizi temizleyin.
katibiadil 1 yıl önce
noterlik dairelerine de bu uygulamanın yapılmasını rica ediyorum.
Çalışan 1 yıl önce
Kurumlarda çok güzel çalışmalar yapılıyor öncelikle bu düşünceli davranışlar için sayın Faruk özlüye bir vatandaş olarak teşekkürü borç biliriz. Ancak fabrikalarda malesef çalışmaya devam ediliyor çalışan sayısı ne olursa olsun fabrikalar çok kalabalık ve hijyensiz ortamlar. Devletimizin bu işe de bir çözüm bulmaları gerekmektedir.