banner851

banner955

KUVVETLİ KAR YAĞIŞI GELİYOR…

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Düzce ve çevresinde bu akşam saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olacak. Yer yer kuvvetli olması beklenen kar yağışına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Düzce 12.01.2022, 12:04
16785
KUVVETLİ KAR YAĞIŞI GELİYOR…
banner986

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre, Düzce ve çevresinde etkili olan yağmur, akşam saatlerinde yerini karla karışık yağmur ve kar yağışına bırakacak. Yer yer kuvvetli olması beklenen kar yağışının, özellikle yüksek kesimlerde hayatı olumsuz etkilemesi bekleniyor. İç kesimlerde kar kalınlığının 10 ila 20 santimetre olacağı tahmin edilirken, Düzce Valiliği kuvvetli kar yağışına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Düzce Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kar yağışı esnasında meydana gelebilecek sel, su baskını, yağış anında kıyılarda kuvvetli rüzgar ve kuvvetli kar yağışına bağlı ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Öte yandan, Düzce İl Özel İdaresi, Düzce Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin, kar yağışı esnasında ana arterleri ile köy yollarını açık tutmak için hazır bekletildiği bildirildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (2)
Karr 8 ay önce
Hangi yıl için yapıldı bu uyarı
noname 8 ay önce
saat verdi diyorsunuz saat yazmıyorsunuz ya hayret bişeysiniz sizde
21
kapalı