banner851

banner614

KUVVETLİ YAĞIŞ, FIRTINA…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), aralarında Düzce’nin de olduğu çok sayıda il için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yağışın yanı sıra kuvvetli rüzgar ve fırtınaya karşı vatandaşları uyaran Meteoroloji, bazı illerde beklenen yağışın metrekareye 100 kilogram şeklinde olacağını aktardı.

banner619
Düzce 03.09.2021, 00:20 03.09.2021, 16:48
4345

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bu gece saatlerinden itibaren Düzce ve çevresinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında olması beklenirken, rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Yağış, Rüzgar ve Fırtına

Meteoroloji, vatandaşlara kuvvetli yağış, rüzgar ve fırtınaya karşı dikkatli olmaları yönünde çağrılarda bulundu. Meteoroloji’nin uyarısı şu şekilde:

Yağışların, Düzce, Zonguldak, Bartın, Ordu ve Trabzon ile Kastamonu’nun kıyı, Sinop’un batı, Samsun’un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Giresun’da çok kuvvetli yer yer şiddetli (51-100 kg/m²), Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli ve aşırı (100 kg/m² üzeri) olması beklendiğinden ani sel, yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Rüzgarın Marmara’nın güney, Ege’nin kıyı, İç Anadolu’nun doğu, Orta Karadeniz’in kıyı, Doğu Anadolu’nun batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (0)