banner614

LÜTFEN YAPMAYIN! DIŞARI ÇIKMAYIN

banner619

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından mecbur olmadığı halde sokağa çıkıp hem kendi hem de diğer vatandaşların sağlığını riske atanlara çağrı niteliğinde bir paylaşım yaptı. Vali paylaşımında, "Sokakta işi olmadığı halde keyfe keder gezenler, lütfen dışarı çıkmayın" dedi.

banner846
Düzce 26.03.2020, 10:43 26.03.2020, 16:13
2623
banner844

Koronavirüs nedeniyle her gün hayatını kaybeden vatandaşlara yenileri eklenirken, her kesimden gelen ‘Evde kal’ çağrılarına Düzce’de çok fazla uyulmaması Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın sosyal medya hesabı üzerinden bir kez daha çağrı yapmasına neden oldu. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı sosyal medya hesabından zorunlu olmadığı halde dışarı çıkarak, sokakta gezenlere çağrı yaptı.

İşi olmadığı halde keyfe keder sokakta gezen vatandaşların sokağa çıkmamasını istediği paylaşımında: "Dışarıda işi olmadığı halde keyfe keder gezenler! Canı sıkılıp kendini dışarı atanlar… Lütfen yapmayın.! Dışarıda gezdiğiniz sürece, süreci uzatıyorsunuz, kapalı olan işletmelerin açılacağı günü öteliyorsunuz, işinden olan kişilerin işe başlamalarını engelliyorsunuz, evdeki çoluğunuzu çocuğunu, temas kurduğunuz arkadaşlarınızı riske atıyorsunuz. İşi olmadığı halde dışarıda gezenler! Biraz sorumlu davranarak sürecin bitmesine katkı sağlayın. Sizler bizim için değerlisiniz. Her birimizin canı birbirinin emaneti canlarımız yanmasın. Lütfen dışarı çıkmayın” dedi.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı'nın bu paylaşımının ardından sosyal medyada bir çok kişi tarafından paylaşıldı.

Yorumlar (4)
Hasan S 1 yıl önce
Bazı kahve, kıraathane ve internet mekanlarında hâlâ ufak ufak bir araya geliniyor diye dedikodular var... İnşaAllah sadece dedikodudur
ogretmen 1 yıl önce
15 gündür evdeyiz ancak market ihtiyacı için 5 dakika markete gidiyoruz ama araçla merkeze bir indik ki herkes dışarda kol kola girmiş. geziyor millet. yaşlısı genci. ne maske var ne birşey. benim evden cikmamam nereye kadar? bu kadar sorumsuz varken? 2 hafta sokaga çıkma yasagi gelseydi bakin nasıl yavaşlardı bu salgin
Salih sadak 1 yıl önce
Sayın valim en az iki hafta sokağa çıkma yasağı ilan etmenizi rica ediyorum ilan
düzceli 1 yıl önce
ülkemi seviyorum dışarı çıkmıyorum.Süreci kısaltmak için evde kalıyoruz.