banner851

banner614

"MAĞDURİYETİMİZ SON BULSUN"

banner619

Kazalara davetiye çıkardığı gerekçesiyle Karayolları Genel Müdürlüğü kararıyla kapatılan Fiskobirlik Kavşağı'nın tekrar ulaşıma açılması için Fevzi Çakmak Mahallesi sakinleri tarafından imza kampanyası başlatıldı. Eski Bolu Caddesi üzerinde kurulan standın yolunu tutan çok sayıda vatandaş, imza atarak kampanyaya destek verdi.

banner846
Düzce 10.10.2019, 14:29
2536
"MAĞDURİYETİMİZ SON BULSUN"
banner844

Bölgede yaya ulaşımını düzenleyen trafik ışıklarının araç yoğunluğunu engellemekte yetersiz kalması ve kaza riski gerekçesiyle Düzce Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Fiskobirlik Kavşağı'nın tek tarafının kapatılması yönünde karar alındı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nün kararı doğrultusunda, Düzce Belediyesi ekiplerince eylül ayının ilk haftas kavşak tek yönlü trafiğe kapatıldı.

Son çare imza kampanyası

Ancak bu durum tepkileri de beraberinde getirdi. Özellikle Fevzi Çakmak Mahallesi mevkiinde yaşayan vatandaşlar, daha önce kavşaktan direkt geçtikleri Bolu Caddesi'ne artık dolanarak gitmek zorunda kalmaları yüzünden sık sık soluğu belediye ve valilikte alsa da sonuç değişmedi. Kavşağın kapatılmasından sonra iş yapamaz hale geldiklerini belirten mahalle esnafının "Can çekişiyoruz" yakarışları yaraya merhem olmadı. Siyasilerden art arda gelen açıklamalar da kavşağın tekrar açılmasına yetmedi. Bölge halkı şimdi de son çare olarak imza kampanyasına başvurdu. 

"Kapatılan Bolu Caddemizi Geri İstiyoruz"

TEM Otoyol bağlantısı, Fevzi Çakmak Mahallesi, Eski Bolu Caddesi ve Kervan Kavşağı arasındaki ulaşımı sağlayan önemli bir geçiş güzergahı olan Fiskobirlik Kavşağı'nın tekrar açılması için gerekli izinleri alan mahalle sakinleri, bu sabah stant kurarak, imza toplamaya başladı. "Kapatılan Bolu Caddemizi Geri İstiyoruz... Mağduriyetimiz Son Bulsun..." yazılı afişlerin asıldığı 'Düzce Halkı İmza Kampanyası Standı'na vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Kavşağın yeniden ulaşıma açılmasını isteyenler, imza atarak kampanyaya destek verdi. 

"Viyadük ya da dalçık yapılsın" önerisi

Eski Bolu Caddesi ile Fevzi Çakmak Mahallesi ile Bolu Caddesi arasında bağlantıyı sağlayan kavşağın beton bloklarla geçişe kapatılmasından duydukları rahatsızlığı dile getiren vatandaşlar, viyadük ya da dalçık yapılarak bu soruna çözüm getirilmesi önerisinde bulundu. 

"Yolun bi an önce açılmasını istiyoruz"

Mahalle sakinleri şöyle konuştu:

"Bu yolun kapanmasından çok mağdur olduk. Ambulanslar, itfaiyeler geç kalıyorlar. Okul servis ücretlerinde bile zam yapıldı. Daha fazla yol gittikleri için 100 lira fazla istiyorlar. Taksiler bile eskisine nazaran fazla ücret talep ediyor. Yolun bir an önce açılmasını istiyoruz."

Yorumlar (32)
... 2 yıl önce
30 yıldır beklenen bir yoldu bağlantı.yolu ....böyle olmamalıydı
Yaren 2 yıl önce
Bolu Caddesini Kapatmak mi Çözüm Oldu???Düzce'de Bir Yerden Bir yere Gitmek için Araç Başına Gectikmi Oturup Düşünmekten Bıktık Böyle saçma Sapan Bir olayı Düzce'de Görüyorum Eğitimde Sağlıkta Geri Kalmışlık Bir Tarafa Trafikte Sınıfta kald
Ibrahim 2 yıl önce
Fiskobirlikten oto yola bağlantı icin yol
yapılması esnasında ve yol bitti deyip
açılış için kurdele kesimi töreni esnasında
bu sonucun böyle olacağını düşünen yokmuydu?
Ataman 2 yıl önce
Sacma bir uygulama olmus maddi manevi ve zaman kaybi 10 tl ye gideceyin yere 20 tlye gidiyorsun eski haline donmeli bir an once
Duzceliii 2 yıl önce
Trafik sorununu yolu trafiğe kapatarak çözmek. Dahice bir çözüm. Mucidini kutluyorum.
vatandaş 2 yıl önce
nerede bu stand bende imza vereceğim açılsın diye..
Can 2 yıl önce
BELEDIYE COKDAN KAPATMASI LAZIMDI SIMDI TAM ISABET OLMUS ÖLEN GERI GELMIYO BOS BOS YAZIYONUZ KAPALI KALACAK OKADAR
Aysun 2 yıl önce
Yolun kapatilmasini dogru olduğunu alkışlayan zihniyet olduğu sürece, malesef bu tür ucuz çözüm yolları ile sorunlar gecistirilmeye çalışılacak.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın