banner851

banner955

MAHALLELERDE YABANCI ORANI YÜZDE 25’İ GEÇEMEYECEK

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Düzce ve 15 ilin yeni yabancı uyruklu kaydına kapatılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Çataklı, "Bir mahallede nüfusunun yüzde 25'inden fazla yabancı varsa orayı yabancıların ikametine kapatıyoruz.” dedi.

Düzce 24.02.2022, 18:00 24.02.2022, 17:22
1438
MAHALLELERDE YABANCI ORANI YÜZDE 25’İ GEÇEMEYECEK
banner1032

Suriye’de 2011’de başlayan iç savaş nedeniyle bu güne kadar 3.7 milyon Suriyeli geçici koruma statüsü kapsamında ülkemize gelirken farklı uyruktan olmak üzere 5.4 milyon yabancı Türkiye’de yaşıyor. Suriyelilerin Türkiye’de nüfusun demografik yapısını bozmaması için “seyreltme” uygulandığını devreye alınırken İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Düzce ve 15 ilin yeni yabancı uyruklu kaydına kapatılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir mahallede yabancı nüfusu yüzde 25’i geçemeyecek

Türkiye'nin göç politikalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Çataklı, "Bir mahallede nüfusunun yüzde 25'inden fazla yabancı varsa orayı yabancıların ikametine kapatıyoruz. O mahalleye ikamet için yeni kayıt almayacağız. Bunu mahalle mahalle yaptık. Toplam nüfusun yüzde 25'ini geçtiği için Türkiye'de 781 mahalleyi kayıtlara kapatmış oluyoruz." dedi.

Düzce geçici koruma statüsündekilere kapatılan illerden

Çataklı, doğal süreç içinde bu yoğunluğun düşeceğini belirterek, "Bazı şehirleri de tamamen ikamete kapatmış olduk. Kapatılan iller 3 gruptan oluşuyor; geçici korumaya kapatılanlar, uluslararası korumaya kapatılanlar ve ikisine birden kapatılanlar var. Geçici koruma kaydına kapatılan iller; Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Hatay, İstanbul, İzmir, Kırıkkale, Kocaeli, Muğla, Sakarya, Yalova. Uluslararası korumaya kapalı iller; Ankara, Antalya, Aydın, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Muğla, Muş, Osmaniye, Rize, Tekirdağ, Tunceli" diye konuştu.

banner844
Yorumlar (20)
halk 8 ay önce
mülteciler aklınız varsa gidersinizBiz gönderirsek daha iyi olmaz..
Cedidiye muhtarına 8 ay önce
mennan bu ıraklı suriyeli ıraklı mültecileri gönder..bi savaşda bu parkda çıkacak.Valiyemi söylüyon kime söylüyosan söyle istemiyoruz...
halk 8 ay önce
bu mültecilerin ülkeleri umurlarında değil.Sadece tavşan gibi üresinler..bugün çocuk olanlar yarın büyüyüp karşı gelecek..Geç olmadan yAllah...İstemiyoruz..Bize Tanju başkan gibi başkan lazım..Arap sevicileride beraberinde yAllah...Hayde arap seviciler size onlarla yAllah..
halk 8 ay önce
hepiniz yAllah ükenize..sizi istemiyoruz suriyeli ıraklı afganlar...
halk 8 ay önce
bunlar hersene doğuruyor..Cedidiyede hiçbir mülteci istemiyoruz yakında olaylar çıkabilir.Muhtar uyuma...Düzceden gönderin..Arap baharını artık ülelerinde yaşasınlar.Acınacak halleride yok.son model fotoğraf makineleri telefonlar.Hepside şahane yaşıyor.Hatta gizli kapaklı işler yapıyorlar stareksleriyle doblalarıyla.
halk 8 ay önce
Cedidiye muhtarı Mennan.Sana verdiğimiz oyları pişman ettirme.Bu ipsiz sapsız bütün mültecileri gönder.İstemiyoruz.Apartmanlarda huzur kalmadı.Geçen benim arabamı çizmiş p...n teki..Bende onu çizecem çocuk mocuk demeyecem..O parkda bi köşe kapmaca oynayacaz..Defet bu kaba saba cahilleri..Afganlılarıda yanlarına kat.
samet 8 ay önce
bir yıl sonra %35 5 yıl sonra %55 olurlar 10 yıl sonra belediye başkanı ve vekil çıkarırlar 30 yıl sonra ....???
DÜZCELİ 8 ay önce
NE DEMEK HER MAHALLEDE YÜZDE 25.GERCEKTEN İHYİYACI OLANLARA EYVALLAH.AMA BUNLARIN ÇOĞU ARTİST.İPSİZ SAPSIZ PKK KILIKLI HERİFLER.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık