banner851

banner614

MAHALLELİ BELEDİYEDEN ÇÖZÜM İSTİYOR

Nusrettin Mahallesi’nde geceleri muhtarlık binasının olduğu alanda bulunan yüksek beton duvarlar ve uzun ağaçlarla çevrili çocuk parkını mesken tutan şahısların tedirginliği yaşanıyor. Alanı korunaklı bulan şahıslar uyuşturucu, alkol kullanarak zorba hareketlerde bulunarak çevreye rahatsızlık veriyor. Mahalleli parkın içinin gözükebileceği çit duvarlar yapılarak caydırıcılığın sağlanması için Düzce Belediyesi’nden adım atılmasını bekliyor.

banner619
Düzce 13.05.2021, 16:00 14.05.2021, 17:05
2317

Nusrettin Mahallesi’nde muhtarlık binasının olduğu alanda bulunan yüksek beton duvarlar ve uzun ağaçlarla çevrili çocuk parkı, çevreye rahatsızlık veren şahıslar tarafından mesken tutuldu. İddiaya göre içerisinde her türlü olumsuzluğun yapıldığı park için mahalleli içinin gözükebileceği çit duvarlar yapılması için belediyeye başvursa da sonuç alamadı.

“PARKIN İÇİNDE AKLA GELEBİLECEK HER ŞEY YAPILIYOR”

Konuyu 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na ileten bir mahalle sakini, “Park duvarları kale duvarı gibi olduğundan gece parkın içi dışarıdan görünmüyor. Maalesef parkın içinde aklınıza gelen her şey yapılıyor. Düzce Belediyesi Beyaz Masa’ya aylar öncesinde konuyla ilgili talebimizi ilettik. Konuyu Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ileteceklerini söylediler ama geçen sürede yetkililer ilgisiz kaldı.” mahalleliyi canından bezdiren durumdan şikâyetçi oldu.

“BURASI GECELERİ UYUŞTURUCU YUVASI OLDU”

Çevreye rahatsızlık veren ve parkın içinin gözükmemesini fırsat bilen şahısları önlemek için beton duvarların yıkılmasını talep eden mahalle sakini, “Parkın çevresini şeffaf çit ile değiştirilerek içerisinin dışarıdan rahat bir şekilde görülmesi gerekiyor. Aynı sorun Kültür Mahallesi’nde de vardı. Orada belediye duvarı çıkarak içi görülebilen çitler yaptı. Mahallenin genel huzuru ve gençlerimiz için burada da bunun yapılması lazım. Burası geceleri uyuşturucu yuvası oldu. Mahalleli olarak tedirginiz.” sözleriyle yetkililerden yardım istedi.

MUHTAR SAYLIK: MAHALLELİMİZ TEDİRGİN

Konuyla ilgili Öncü Haber Merkezi’nin ulaştığı Nusrettin Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Saylık da gece saatlerinde kimliği belirsiz şahısların parka gelerek uygunsuz işler yaptığını ve mahalle sakinlerini tedirgin ettiğini belirtti. Saylık, “Ben kendi imkanlarımla ağaçları kestirerek bir nebze olsun parkın içinin görünmesini sağlamaya çalıştım. Ancak gece saatlerinde burada ne olduğu belli olmuyor. Burada yapılacak olan içi görünebilen duvarlar caydırıcı olabilir. Ağaçların da seyreltilmesi gerekiyor. Muhtar olarak bu iş bizi aşıyor.” dedi.

MUHTARLIK BİNASINA DA ZARAR VERMİŞLER

Muhtar Saylık, yakın zaman önce şahısların muhtarlık binasına da zarar verdiğini söyleyerek, “Çatı kısmından gelerek, muhtarlık binasının ön cephesindeki plastik ve tahtaları sökmüşler. Daha yeni yaptırdık. Buraya gelerek rahatsızlığa sebep olanlar bizim mahallemizden değil. Buranın korunaklı olduğunu düşünerek mahalle dışından geliyorlar” diye konuştu.

Mahalle sakinlerini şimdi geceleri kendilerini tedirgin eden uyuşturucu, alkol ve zorbalık gibi olumsuzluğun yaşandığı park için Düzce Belediyesi’nin adım atmasını bekliyor.  

banner844
Yorumlar (8)
Gece kuşu 5 ay önce
Okadar bekçi polis ne güne duruyo anca bizi kovalasınlar biz hiç birdeyim yapmıyoruz gelip bizi kovalıyor lar gidip onları yakalasınlar heryerde uyuşturucu içilen yerler var bu polis ler de biraz keşif yapsın bulsunlar yani onlar ne güne duruyo ozaman bekçi koysunlar
Yorum 5 ay önce
Benzeri durumlar sayılı değil mahalle ve sokak aralarındaki irili ufaklı parkların hepsinde mevcut görünüyor emniyet ve belediye bu iş isin masaya oturup en iyi çözümü çocuklar ve aileler için saglamali
Ali baglar 5 ay önce
Ne hale geldi tertemiz mahallemiz. D100 kenari ve bu parklarda keşke devamli devriye atilsa keske. Bekcilerde yok artik mahallede genelde cedidiyedeler
Duzceli 5 ay önce
Bekci teskilati kuruldu ya yan gelip yatiyor ayrica bu park camii duvarlari yuksek olurmu belediye her iste oldugu gubi suclu
Düzceli 5 ay önce
Gece kartalları(!) ne yapıyormuş bütün bu olanlar yaşanırken? Ne diye bekçi alındı o kadar arkadaşlar ya
Park Bahceler Müd.ne 5 ay önce
Park Bahveler Müdrü noldu bizim bank.Ali Sahin hala getirmedi..3 sene oldu..
Bekcilwr nerde.. 5 ay önce
Ayni durum Cedidiye Mh.dede mevcut.Carrefour yanındaki parkda gece 12 den sonra mülteciler orada ne yapiyorlar belli değil.Ne polis var Ne bekci..Sahi bekcilere ne oldu..
ISKENDER 5 ay önce
Park ve Bahceler Mudurlugu parki planlarken hic mi bunlari dusunmez ....