banner614

MAHALLELİ SULAMA KANALININ TEMİZLENMESİNİ İSTİYOR…

banner619

Şıralık Mahallesi’nin üzerinden geçen Devlet Su İşleri’ne ait sulama kanalının temizlenmemesi, vatandaşları çileden çıkarttı. Kanaldan gelen kötü kokular nedeniyle cam ve kapılarını açamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, yetkililerden yardım istedi.

Düzce 21.05.2020, 14:30 21.05.2020, 16:07
4471
banner785

Tarım sezonunun gelmesi ile birlikte, Hasanlar Barajı’nın kapakları da çiftçilerin bahçelerini sulaması için açıldı. Baraj kapaklarının açılması ile birlikte suya atılan çöpler de sulama kanaları vasıtasıyla yerleşim yerlerine kadar ulaştı.

Yerleşim alanlarının içinden geçen sulama kanallarının temizlenmemesi nedeniyle mahalleleri kötü kokular sardı.

Şıralık Mahallesi üzerinden geçen Devlet Su İşleri’ne ait sulama kanalının temizlenmemesi nedeniyle çevreye yayılan kötü kokulara vatandaşlar tepki gösterdi. Daha önce defalarca kanalın temizlenmesi için şikâyette bulunduklarını, ancak bugüne kadar hiçbir sonuç alamadıklarını söyleyen çevre sakinleri, “Düzce’nin göbeğinde, bizi bu kötü kokunun içine mahkûm ettiler. Defalarca şikâyet ettik ama hiç ilgilenen olmadı.” dedi.

“Suda büyük yılanlar var!”

Suyun pis olması nedeniyle, kanalın içinde büyük yılanların olduğunu, geceleri ise kurbağa seslerinden uyuyamadıklarını söyleyen mahalle sakini Meryem Akdemir, “Yılanlardan korkumuzdan bahçemize giremiyor, kapımızı açamıyoruz. Geçen gün torunum bahçede 2 metreye yakın yılan öldürdü. Suyun pis olması nedeni ile kapı ve penceremizi açamıyoruz. Böyle rezillik olmaz. Bu suyun temizlenmesi için şikâyet etmediğimiz yer kalmadı. Biz bu suyun temizlenmesi istiyoruz.” diye konuştu.

Yorumlar (9)
Had bildiren 9 ay önce
Bir yanda torunum 2 tane zararsız yılan öldürdü açıklamasını haber yapan KANAL , diğer yanda habere dayanarak rant için temizlik yapacak olan devlet yetkilileri. ..!! Çevir kaz ı yanmasın durumuna gelmiş memleket ,farkında mısınız. .! ?
Düzceli 9 ay önce
Bu zulüme kim dur diyecek.
Ben yapmadım ya 9 ay önce
Sen eline geçeni kanala at zehir kutularını kanala at çöpünü kanala at içtiğin suyun şişesini kanala at sonra kanal pis kokuyor kanalı devlet temizleniyor hadi oradan
Aziz 9 ay önce
"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" zihniyetindeki siyasilerin yönettiği ülkede manzaramız bu.Ha bir de "Temizlik imandandır" değil mi?
zor 9 ay önce
Vatandaş haklı tAmda pandemide.Büyük sorumluluk
Düzcenin Damadı 9 ay önce
Ya Düzce çöplüğünden Fatih Mahallesine gelen kötü kokular ne olacak?
Serdar 9 ay önce
Ben devletin yerinde olsam, doğayı kirletenlere temizletirim. O baraja su nereden geliyor, topla oranın insanını temizlesinler.
duzce sakini 9 ay önce
barajın dibine tüm duzcenin çöpü atılırken sesiniz çıkmaz o çöplerin kokusuda kaç köy dışarı çıkamıyor o çöplerin sularda barajdan akan suya karışıyor kökün işte öyle faruk özlü halleder çok bakin söz verdi çöp dokulmumeyek dediği yere şimdi tekrar çöp dökmek için elinden geleni yapan adam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
az bulutlu