banner851

banner614

MAHALLELİ: TAM BİR REZİLLİK

banner619

Düzce merkeze bağlı Beyciler Mahallesi’nde kanalizasyon hattının tıkanması sonucu birçok evi lağım suyu bastı. Eve giren lağım sularını temizlemek için büyük uğraş veren mahalle sakinleri, günlerdir koku eziyeti çektiklerini belirterek, belediyenin sorunu çözmediğini savundu.

banner846
Düzce 10.10.2019, 15:45 10.10.2019, 18:02
5434
banner844
Merkeze bağlı Beyciler Mahallesi 1772. Sokak’ta ikamet eden 3 hanenin evini tuvaletten taşan lağım suyu bastı. Eve giren lağım sularını görünce şok olan vatandaşlar, suları temizlemek için büyük uğraş verdi. Su basması sonucu evlerini yoğun koku saran mahalle sakinleri, önlem alınması için Düzce Belediyesi’nden yardım istediklerini ancak beklemedikleri bir muamele ile karşılaştıklarını ifade etti.
“Bana ‘İşimizi bize mi öğreteceksiniz?’ diye bana diklendi”
Evini lağım suyu basan vatandaşlardan Gülcen Yapcacık, yaşadıkları sıkıntıları şöyle aktardı:
“Evimin önünü lağım suyu bastı, gece aradım. Dedim ki böyle böyle evimin içini lağım suyu bastı. Ben evde kokudan duramıyorum. Aradım “Tamam, biz nöbetçiyi göndereceğiz” dediler. Bekle bekle yok. Hendek açtım yola çıksın diye. O gece gelen olmadı. Ertesi gün belediye ekipleri gelip kanal kuyusunu açtı. “Biz buraya bir hortum salalım. Hortumdan gelen su sizin borularınızdaki suları aşağıya indirecek.” dediler. Bunun üzerine ben de arkadaşımın evinde tuvaleti su bastığını ve kadının evini kullanamadığını söyleyince bana “İşimizi bize mi öğreteceksiniz? Bizim işimizi bize öğretmeyin.” diye bana diklendi. Bana niye dikleniyorsun ki… Bir de bir şey söylediğin zaman bağırıyorlar insana, bana bağırmana hakkın yok, sen bu belediyede çalışıyorsan bu belediyenin ekmeğini yiyorsan bu görevini yapacaksın.”  
Evlerine kokudan giremediklerini belirten Yapcacık, “Ben evde çeşme açamıyorum, ben yemin ediyorum uyku uyuyamıyorum kokudan.” diyerek yaşadıkları mağduriyete parmak bastı.

“Tuvalete giremiyoruz”
Aynı sıkıntıdan muzdarip olan Fatma Tut ise şu ifadeleri kullandı:
“Akşam çocuklar işten geldi banyoya giremedi. Oğlum banyo yapamadı. Sabah da hiç kimse tuvaleti kullanamadan işe gitti. Bu tam bir rezillik!“
“Borumu patlattılar elini bile sürmediler”
Kanalizasyon hattının tıkanması yüzünden evini su basan mahalle sakinlerinden Seher Yıldız da Düzce Belediyesi’nin duyarsızlığından yakınarak, “Ben insan tuttum dışarıdan boruyu öyle yaptırdım. Borumu patlattılar elini bile sürmediler.” dedi.

 
Yorumlar (9)
Kültür Mah 2 yıl önce
sürekli APY ye veriyorsunuz o zaman çekmeye devam (sabır çekin uzun süre ya da çile)
Belediye işi Gönül işi 2 yıl önce
Düzce Belediyesinde Çalışan Personelin Teknik Bilgisi Sıfır.Kocaman Bir Araçla Gelirler Bakarlar Giderler.Yaptıkları Şey Bu,Tam Olarak.Gönül Belediyeciliğinin Tanımı Mahiyetinde Haber Olmuş.Hangi Çağdayız Diye Sormadan Edemiyor İnsan "Uzaya Gönderilen Tesla" Çağından Haberler Kuşağı.
Altınpınarlı 2 yıl önce
Altınpınar köyü merkez mahallesi kış geldi herkesin kuyusu komşusunun bahçesine akıyor bıktık artık bizide duyurun yazın sinek ve koku kışın ayrı.bir çözüm lütfen
mahalleli 2 yıl önce
Dün akşam Belediye Başkanımız mezarlık altı taziye evine geldi sorunları dinlemek için.Mahalleden hiç kimse yoktu.Demekki mağdur değilsiniz.Mağdur olsanız şikayetlerinizi gelip söylerdiniz.
Duzceli 2 yıl önce
Hecinlere yapilip israf edilen çöp tesisinin havuzudaki suyu tirla çekip beycilerin tenha uerinde kanalizasyon sistemine boşalt sonra alt yapi kaldirsin biraz uyanik olun çöp suyu yuzunden kanalizasyon kaldirmiyo tikaniyor kilasik duzce oyi
BEYCİLERLİ 2 yıl önce
Çarpık yapılaşmanın sonuçları bunlar.Muhtarın mal varlığı araştırılsın kendinemi halkamı hizmet etmiş o zaman anlaşılır.
Vatandas 2 yıl önce
Her hane basi para alindi hat dosenirken belediye isini iyi yapmiyor
Adorr81 2 yıl önce
bn haber "belediye imdada koştu'diye başlardı da bura Düzce kim fevzi çakmak mh.deki yerde çay sigara içip muhabbet etcek rahatları bozulur hem sizde herşeyi belediyeden beklemeyin aa bulun bi usta yaptırın paranız gitsin kokuya da değer
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın