banner851

banner614

MAHKEME YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARINI KALDIRDI

banner619

İnönü Parkı’nda bulunan işletmelerin boşaltılması ve yıkılmasının ardından müstecir Cahit Aydın Bolu İdare Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak yürütmeyi durdurma kararı aldırmıştı. Davanın son duruşmasında Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin savunmalarını değerlendiren mahkeme, yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı.

banner846
Düzce 30.07.2019, 17:52 01.08.2019, 11:24
6246
banner844

Geçtiğimiz mayıs ayında Düzce Belediyesi'nin talebi ve Düzce Valiliği İl İdare Kurulu'nun kararıyla içerisindeki kaçak yapıların tahliyesi ve yıkımına karar verilen İnönü Parkı'nın işletmecisi Cahit Aydın, yıkımın başlamasının ardından soluğu adliyede almıştı.

Bolu İdare Mahkemesi'ne yürütmenin durdurulması istemiyle dava açan Aydın, mahkeme kararlarına karşılık hile yoluna başvurularak hukuka aykırı şekilde tahliye ile yıkım işlemlerinin gerçekleştirildiğini savunarak, mahkemeden iptalini talep etmişti.16 Mayıs'ta görülen duruşmada mahkeme heyeti, Düzce Belediye Başkanlığından, Düzce Valiliği İl İdare Kurulu'ndan ve davacı Cahit Aydın'dan davaya konu işlemlerle ilgili çeşitli belgeler istenilmesine ve yeni bir karar verilene kadar davaya konu işlem hakkında yürütmenin durdurulmasına karar vermişti.

Düzce Valiliği aleyhine açılan ve Düzce Belediyesi’nin de müdahil olduğu davanın son duruşmasında, mahkemeden Aydın’a kötü haber geldi.Davalı Düzce Valiliği ve müdahil davalı Düzce Belediyesi’nin savunma ve itirazlarını görüşen Bolu İdare Mahkemesi, yürütmenin durdurulması kararının reddine karar verdi. Türk milleti adına karar veren Bolu İdare Mahkemesi, taraflara kararı, 7 gün içerisinde Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz yolu açık olmak üzere tebliğ etti.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (10)
Mahalleli 2 yıl önce
Şöyle ücretsiz TEMİZ bir parkı hakettik herhalde
Düzceli 2 yıl önce
Yerinde bir karar olmuş,meydanları bunlara bırakmamış yeter 30.yıdır işlettiler
Vatandaş 2 yıl önce
Adam sanki babasından ona miras kalmış gibi düzce halkının malına sahip cıkmış hayret yahu işine bak zamanın lastikçisi Cahit işine bak
Köylü 2 yıl önce
Vay be cahit bey,bunca hizmet bunca çalışma bu parti için kelle koltukta çalış,hatta dostlarınla bile kötü ol neticede böyle bir dışlanma olacak gibi değil,, ne olursa olsun sağ duyulu insanlar karşılaştığın bu durumu kabullenmez.ne diyeyim
Yargıtaydan döner 2 yıl önce
Diyelimki kiracım var. Evi boşaltmıyor diye gidip kepçeyle yıkıyorum. Böylece boşalttirmış oluyorum. Cahit Aydına yapılan budur. Umarım sağlam bir tazminat alır.
dönse 2 yıl önce
sonunda yargıdan tazminat alsa ne olacak batık belediyeden tahsil edemez zararını
Yıkıma devammm 2 yıl önce
Yeşil büyük bir park yapilmalidir
Reco 2 yıl önce
Hakdir..yillardir 1 tl olan cayin bardagini 3tlye saatiniz.milleti somurdunuz..insanlarin dinlenmek icin gittigi alani rant kapisi yaptiniz.sosyal alanlari kisitladiniz.simdi kafaniza vurun.
Akif 2 yıl önce
Şaşırdık mı?tabiki hayır!mahkeme belediye aleyhine karar verebilir mi?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık