banner851

banner614

"MALİ DURUMUMUZ İKİ YIL ÖNCESİNE KADAR DAHA İYİ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bu yıl içerisinde 2 önemli projenin ihalesinin yapılacağı müjdesini verdi. Belediyenin mali durumuna dikkat çekerek, “Çalışanlarımızın maaşlarını zamanında ödüyoruz. Esnafa borçlarımızı kıs sürede ödeniyor” diyen Başkan Özlü, devam eden projeler ile ilgili de önemli bilgiler paylaştı.

banner619
Düzce 16.09.2021, 11:45 16.09.2021, 18:17
1706

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, basın mensuplarına Düzce’de devam eden projelerden, hayata geçirilecek projelere ve Belediyenin mali durumuna kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.

"İKİ ÖNEMLİ PROJE İHALEYE ÇIKACAK"

Bu yıl içerisinde iki önemli projenin hayata geçirileceğinin müjdesini veren Başkan Özlü,  “İlk projemiz 170 Milyon TL bütçeli içme suyu projesi. DSİ kaynaklarından içme suyu hattı ve ana isale hattını yeniliyoruz. Ayrıca bir de ana su deposu yapacağız. Diğer projemiz ise içme suyu şebeke hatlarının yenilenmesi projesi. Büyük bütçeli bu proje ile her mahalleye girip tüm işlemleri tamamlayıp diğer mahalleye geçeceğiz. Çalışmalarımız bu yönde. Bugünlerde ihaleleri yapılacak” diye konuştu.

"GELİR GİDER DENGESİNİ SAĞLADIK"
Düzce Belediyesinin mali durumunun, 2 yıl öncesine kadar daha iyi olduğunu kaydeden Özlü, “Düzce Belediyesinin çalışmalarından da bahseden Başkan Özlü, “Bugün, 2 yıl öncesine göre mali durumumuz daha iyi. Maaşlarımızı düzenli ve zamanında ödüyoruz. Esnaflarımıza borçlarımızı en geç 1 ay içerisinde ödüyoruz” şeklinde konuştu.

MİLLET BAHÇESİ – İSTANBUL CADDESİ – KERVAN KAVŞAĞI
Millet bahçesi ve İstanbul Caddesi projelerinde son gelinen noktaya yönelik değerlendirmelerde de bulunan Başkan Özlü, “Millet Bahçesinin yapım süresi 10 ay olarak belirlenmişti. Yaşanan hava muhalefetlerinden dolayı TOKİ, yüklenici firmaya 3 ay uzatma verdi. İnşa işleri sona erdi. Bu süre 19 Eylül tarihinde doluyor. İlerleyen süreçte hizmete açılacak. İstanbul Caddesinde kaldırım çalışmalarımız bitmek üzere. Kervan kavşağını yeniden düzenledik. Akıllı sinyalizasyon kurduk. Trafik yoğunluğu mevcut ona yönelik çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

KENT ESTETİĞİ PROJESİ
Kent Estetiği Projesi kapsamında Düzce Valiliği üzerinden başlayacak olan binaların cephe giydirmelerine yönelik çalışmaların da kısa süre içerisinde başlanılıp bitirileceğine değinen Başkan Özlü, “Projelerimizde şuanda planladığımız gibi gidiyoruz, ancak bazı işlerin hukuki açıdan süreçleri var. Bizler de bunları beklemek durumundayız. Cedidiye meydan projesinde de bu süreç var. Süreç tamamlandıktan sonra Kent Estetiği Projesi Düzce’nin kalbinde gerçekleştirdiğimiz büyük bir dönüşüm olacak" açıklamalarında bulundu.

HABER: Savaş ARI


 

banner844
Yorumlar (11)
Tuğba 1 ay önce
Düzceye Avm şart arkadaşlar doğru düZgün her imkanın oldugu avm
MİLLET BAHÇESİ SAKİNİ 1 ay önce
yaz bitti başkanım kışın gider hep beraber millet bahçesinde otururuz inşAllah
se 1 ay önce
torunlarımız görür artık projelerin bittiğini
Düzceli 1 ay önce
Anlat sen seversin Özlü…
Vatandas 1 ay önce
Düzcenin yolları zaten kostebek , dabada kostebek yapacaksınız, madem böyle bir is var yolları yenilemeden yapsaydınızya, ye kürküm ye nasılsa bu halk ödüyor vergisini öpüle öpüle
Dzc 1 ay önce
Çalıştırdığın söz verdiğin şehir içi minübüslerin parasınıda öde bari kaç aydır ödeme yok
can 1 ay önce
SAYIN BASKAN DÜZCE MERKEZDE YAYA YOLARINA ARABALAR MOTORLAR PARK EDER VE ÖTÖBÜS DURAKLARI BERBART HALDE DÜZCE KASABA YOLUNDA REZILIK YA VE DINGONUN AHIRI OLMUS KIMSEDE DUYARLIK YOK
can 1 ay önce
SAYIN BASKAN BINDEFA YAZDIM NUSRETDIN MH LESINDE ELETIRIK TELERI TIRAFI ONE ÖRÜMCEK AGASI SANKI AFRIKADA YASIYORUZ ALT YAPI SIFIR ÜST YAPIMI ODA SIFIR SIPOR SOKAKDA MOTORLAR YAYA YOLARINDA VIN VIN GIDERLER VE PARK EDERLER YAYA YOLARI ARABALAR PARK EDERLER
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın