banner614

MANEVİ DANIŞMANLIK VE REHBERLİK İÇİN...

banner619

Düzce'de Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hükümlülerine yönelik 'Manevi Rehberlik Birimi' oluşturuldu. Hükümlülere manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti verilen birim, Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binası içerisinde hizmet veriyor.

banner846
Düzce 22.01.2020, 11:21
682
MANEVİ DANIŞMANLIK VE REHBERLİK İÇİN...
banner844

Düzce'de hükümlüler için 'Manevi Rehberlik Birimi' hizmete girdi. Adalet Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan işbirliği protokolü gereğince Düzce İl Müftülüğü ile Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülere yönelik 'Manevi Rehberlik Birimi' oluşturuldu.

Manevi Rehberlik Birimi, denetimli serbestlik müdürlüğü hükümlülerine yönelik din hizmetleri, din eğitimi, manevi danışmanlık ve rehberlik faaliyetleri sunulması, suç işleme oranının azaltılması ve yeniden suç işlenmesinin önlenmesi ile hükümlülerin, dini ve ahlaki duygularını geliştirerek yeniden topluma kazandırılması manevi danışmanlık ve rehberlik faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik çalışmalar yürütecek.

Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde oluşturulan "Manevi Rehberlik Birimi"nde Düzce İl Müftülüğü personeli Eğitimi Uzmanı Necmettin Kuzu tarafından pazartesi hariç hafta içi 09.00-16.00 saatleri arasında denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülere manevi danışmanlık ve rehberlik hizmeti veriliyor.

Yorumlar (0)
13°
kapalı