banner851

banner614

MAZOT GİDERİ YARI YARIYA AZALDI

banner619

Düzce Belediyesi Mali Disiplin Tedbirlerinin uygulandığı 5 aylık süreçte ortaya çıkan inceleme raporları yarı yarıya tasarrufu gözler önünde serdi. Tasarruflara ilişkin hazırlanan raporda kuruma bağlı araçların mazot kullanımının 2018 yılına oranla yara yarıya azaldığı açıklandı.

banner846
Düzce 26.08.2019, 13:33 26.08.2019, 17:28
2675
banner844

Düzce Belediyesi bünyesinde Dr. Faruk Özlü’nün belediye başkanlığı görevine başladığı 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan Mali Disiplin Tedbirleri sonuçlarını vermeye başladı. Yaklaşık 5 aylık dönemde maddi tasarruf sağlanan 21 maddelik genelgeye uygun şekilde yürütülen kurumda harcamaların yarı yarıya azaldığı belirlendi.Araçların havuza çekilmesi ve gereksiz araçların kiralama şirketine iade edilmesi ile başlatılan hızlı tasarruf sürecinde ağır eleştirilere maruz kalan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 5 ayda araçların kullandığı mazot ve buna bağlı yapılan harcamalardaki azalma oranını kamuoyunun bilgisine sunarak her konuda yapılan kısıtlamaların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.Tasarruflara ilişkin hazırlanan raporda kuruma bağlı araçların mazot kullanımı 2018 yılı Nisan ayında 100.860, Mayıs ayında 115.196, Haziran ayında 111.184 ve Temmuz ayında 121.145 litre olmakla birlikte 4 aylık toplam mazot gideri 448.386 litre olarak belirlendi.

Buna karşılık kullanılan mazot miktarı 2019 yılı Nisan ayında 58.740, Mayıs ayında 68.381, Haziran ayında 43.389 ve Temmuz 58.822 olmak üzere 4 aylık toplam 229.333 litre olarak açıklandı.

Mazot giderleri yarı yarıya azaldı

Buna göre 2018 yılı Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz aylarında yaklaşık toplam 450 bin litre mazot kullanılırken bu miktarın 2019 yılı aynı döneminde yarı yarıya azalarak yaklaşık toplam 230 bin litre olduğu raporlarda işlendi.

Kurum içi giderlerin asgari seviyeye çekilmesi ile başlatılan Mali Disiplin Tedbirleri ve harcama denetimlerinin artırılması, kurum öz kaynaklarının daha verimli değerlendirilmesi ve gelirlerin doğru yatırım ve hizmetlere aktarılmasının da önünü açmış oldu.

Haber: H. DURNA

Yorumlar (18)
Tebrikler 2 yıl önce
Çalışmayan belediye mazottanda tasarruf yapar,işcinin maasini mesailerini ikramiyelerini vermezse tabiki nakit olarakda tasarruf yapar. Burnuma yıldırma kokuları geliyor.
hurdacı 2 yıl önce
Hurdalar arabalar destek hizmetlerine kesilen faturalar. Belediye özel kalem müdürü tasarrufu ile şirketlerden ödenen destek hizmetlerinden yapılan ödemeler. Özellikle Şirketler üzerinden yapılan ödemeler alımlara dikkat edilmeli. Tabi şirket müdiresi koruma altına alınınca kimseye hesap sorulmaz.
belediyeci. 2 yıl önce
Arkadaş bu nedir ya. Yarı yarıya tasarruf. Tabi belediyenin müdürü elemanı,şirketlerin müdürü elemanı makam arabalarını aile içi keyfi kullandılar. Yediler içtiler gezdiler. Yağma hasan ın böreği gibi.Şimdi Özlü ödesin beylerin hanımlarının keyfinin bedelini...
Tasarruf 2 yıl önce
Kendileri 1250 tl alsınlar bakalım ne yapacaklar tasarruf bu mudur işçiye verme para ama çalıştır ne güzel dimi.Yazıklar olsun Davanız batsın sizin...
Özlü 2 yıl önce
Temiz birine benziyor, umarim onu da bozmazlar. Yiğit ölür şani kalir. Dursun gitti semeri kaldi (kat kat borç) umarim özlü gittiğinde sadece şani konusulur
Gören göz 2 yıl önce
Belediye ne asfalt ne altyapı yapıyor koca 5 ayı yıkarak geçirdiler. Hizmet yapmayan belediye nereye harcayacak mazotu geçen sene ekipler gece gündüz çalıştıda harcadı o mazotu. Yani bu başarı değil beceriksizlik göstergesidir.
Çalışan 2 yıl önce
Kar edildiğine göre yiyenlerin hakkını çalışandan başkasından çıkaramazsınız işcinin hakkını yemeye devam bu dünyada öbür dünyada 1 kuruş hakkım geçtiyse haram zıkkım olsun rahat rahat yiyin işci çile çeksin hesap günü var
düzceli 2 yıl önce
Sanki 18 senedir düzceyi başka partiler yönetiyor du ne oldu kaşikoglu kelesin 35 tane dosyası var diyordu ne oldu dosyalar o yaptıgı tren yolunu eski bakanımız faruk bey bi acıklaması vardı tren rayından hiç zarar etmedik diyor hiç
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
açık