banner851

banner955

MERGİÇ HALKININ ZARARI KARŞILANACAK

Düzce merkeze bağlı Mergiç Mahallesi’nde uzun süredir devam eden elektrik sorunu nedeniyle sık sık elektronik eşyaları zarar gören mahalleli, ekonomik kayıplarının karşılanması ve kalıcı çözüm için Öncü Haber aracılığıyla SEDAŞ’a çağrı yapmıştı. Mahalleliyi canından bezdiren problemle ilgili SEDAŞ’tan günler sonra gelen açıklamada, vatandaşların yanan eşyalarından doğan zararın ilgili tutanaklar eşliğinde 10 iş günü içinde müracaat edilmesi durumunda karşılanacağı belirtildi.

Düzce 10.08.2020, 16:10
2180
MERGİÇ HALKININ ZARARI KARŞILANACAK
banner1032

Öncü Haber, 4 Ağustos’ta Düzce merkeze bağlı Mergiç Mahallesi’nde çileye dönüşen elektrik sorununu gündeme getirmişti.

2018 yılından bu yana kesintilerden muzdarip olan mahalle sakinleri, son haftalarda art arda yaşanan trafo patlamaları yüzünden tamir ettirdikleri elektronik eşyaların tekrar bozulmasından dert yanmıştı.

Elektrik kesintileri ve bozulan eşyalar nedeniyle Kurban Bayramı’nın kendilerine zehir olduğunu belirten tepkili mahalleli, Öncü Haber’e yaptıkları açıklamada, maddi zararlarının karşılanması ve kronik hale gelen sorunun çözülmesi için SEDAŞ’a çağrıda bulunmuştu.

SEDAŞ’TAN AÇIKLAMA

SEDAŞ, konu ile ilgili günler sonra yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada vatandaşları mağdur eden kesintilere trafoya bağlı enerji kabininde yaşanan arızanın neden olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca 9 Ağustos Pazar günü, enerjili hatta çalışma yapılamaması sebebiyle, bölgede planlı elektrik kesintisi gerçekleştirilerek, kapsamlı bakım çalışması yapıldığı ifade edildi. Vatandaşların yanan eşyalarından doğan zararlarının da yetkili teknik servis tarafından hazırlanan tutanaklar eşliğinde 10 iş günü içinde SEDAŞ’a müracaat etmeleri durumunda karşılanacağının altı çizildi.

İŞTE O AÇIKLAMANIN TAM METNİ

“Önceki hafta, Düzce merkeze bağlı Mergiç Mahallesi’ndeki abonelerimizin enerji ihtiyacı karşılayan trafomuzun bağlı olduğu enerji kabininde yaşanan arıza, elektrik kesintisine yol açmıştır. SEDAŞ ekipleri, iş güvenliği tedbirlerini alarak hızlıca bölgeye intikal etmiş ve söz konusu arızayı giderip mahalleye yeniden enerji hizmeti sağlamışlardır. Ayrıca, 9 Ağustos Pazar günü, enerjili hatta çalışma yapılamaması sebebiyle, bölgede planlı elektrik kesintisi gerçekleştirilerek, ekiplerimiz tarafından kapsamlı bakım çalışması yapılmıştır.

Elimizde olmayan sebepler dolayısıyla yaşanan kesintiler esnasında elektronik cihazları arızalanan abonelerin, yürürlükte bulunan Elektrik Dağıtımı ve Perakende Satışına İlişkin Hizmet Kalitesi Yönetmeliği’nin ilgili maddesi uyarınca, yetkili teknik servis tarafından hazırlanan tutanaklar eşliğinde 10 iş günü içinde kurumumuza müracaat etmeleri durumunda zararları karşılanmakta olup ilgili süreç hassasiyetle takip edilmektedir.

SEDAŞ olarak içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce’deki 1,9 milyon abonemizin kesintisiz ve kaliteli enerji hizmetinden faydalanabilmesi ve mağduriyetlerin yaşanmaması için çalışmalarımıza 7/24 devam etmekteyiz.”

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (1)
Mağdur 2 yıl önce
Merkez camikebir de de sürekli kesinti yaşanıyor düzce nin merkezi düzce nin göbeği hangi çağda yaşıyorsak sürekli kesinti saatlerce de elektrik verilmiyor
29
açık