banner851

banner614

METEOROLOJİ GÜN VERDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporuna göre; salı, çarşamba ve perşembe günü Düzce’de sağanak yağışlar etkili olacak. Düzce’de Salı günü yağışların kuvvetli olması beklenirken vatandaşlar sarı kodla uyarıldı.

banner619
Düzce 20.09.2021, 12:15 20.09.2021, 14:26
2176
METEOROLOJİ GÜN VERDİ

Düzce’de yaz geride kalırken sonbahar iyiden iyiye kendisini hissettiriyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, Çarşamba gününden itibaren kuzey kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.

Meteoroloji'nin yayınladığı haritaya göre; salı günü Düzce’de 3 gün sürecek yağmurlar başlayacak. Bölgede yağışların kuvvetli olması beklenirken, Meteoroloji’den yapılan “Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’de görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın illeri ile Kastamonu’nun kıyı, Bolu ve Karabük’ün kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” açıklamasıyla vatandaşlar uyarıldı.

Sıcaklıklar yarı yarıya düşüyor

Çarşamba ve perşembe günü de Düzce’de sonbahar yağışları etkili olacak. Pazartesi günü 31 dereceye kadar çıkan hava sıcaklıkları Perşembe günü yarı yarıya düşerek gün içinde 15’i görecek.

banner844
Yorumlar (0)