banner851

banner955

METEOROLOJİ’DEN KRİTİK UYARI

Beyaza bürünen Düzce’de kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Düzce ve çevresi için kritik uyarı yaptı.

Düzce 24.01.2022, 12:35
10489
METEOROLOJİ’DEN KRİTİK UYARI
banner986

Düzce’yi etkisi altına kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Perşembe gününe kadar devam etmesi tahmin edilen kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Yığılca ilçesinde kar kalınlığı yer yer 2 metrenin üzerine çıkarken, ilçeye bağlı bazı köylerde vatandaşlar evlerinden dahil çıkamıyor.

Düzce İl Genelinde karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden buzlanma ve don uyarısı geldi. Düzceli vatandaşların, trafikte yaşanacak olumsuzluklar başta olmak üzere buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Düzce’de Karayolları başta olmak üzere, İl Özel İdaresi ve Belediyeler, buzlanma ve don olaylarına karşı ekiplerini hazır bekletiliyor. Özellikle Karayolları ekipleri TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Bolu Dağı Geçidinde, kar küreme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Düzce Belediyesi de dün gece saatlerinde kent merkezinin ana arterlerinde tuzlama çalışması yaptı.

HABER: Savaş ARI  

banner844
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu