banner851

banner955

‘METRUK BİNA SEFERBERLİĞİ DÜZCE’DE HIZLANMALI’

Düzce merkeze bağlı Çamköy Mahallesi’ndeki metruk bir binayı mesken tutan madde bağımlıları çevre sakinlerini tedirgin ediyor. Atıl yapıda sık sık yabancılar olduğunu görüp polise bildiren mahalleli, ülke çapında metruk binaların yıkılması için başlatılan seferberliğin Düzce’de hızlanmasını istedi.

Düzce 27.05.2020, 17:30
3764
‘METRUK BİNA SEFERBERLİĞİ DÜZCE’DE HIZLANMALI’
banner1032

Merkeze Çamköy Mahallesi’nde bulunan metruk bir binanın madde ve alkol bağımlıları tarafından işgal edilmesi mahalle sakinlerini huzursuz ediyor. Uzun süredir atıl durumda olan yapıyı mesken tutan bağımlılar çevreyi rahatsız etmelerinin yanı sıra korkuya da neden oluyor.

Yabancı şahısları gördüklerinde durumu polise bildiren civar sakinleri, her seferinde şahısların ekipleri görünce hızla kaçtığını belirtti.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na metruk binanın fotoğraflarını yollayan bir mahalle sakini, “Evde teneke içinde ateş yakıp, içeriye yatak koyup yatıyorlar. Uyuşturucu madde içiyorlar, mahalle sakinleri olarak tedirginiz” ifadeleri ile yetkililerden yardım istedi.

Halkın huzur ve güvenliği için İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan metruk binaların yıkım sürecinin hızlandırılması genelgesini anımsatan tedirgin mahalle sakinleri, Düzce’de atıl yapılara yönelik gerekli adımların bir olumsuzluk yaşanmadan atılmasını istedi.

Yorumlar (3)
Şampiyon 2 yıl önce
Çevre bilimci dalında uzman MHP den transfer başkan yardImcımız var çalışacaktır kendini göstermek için zaman tanıyın koltuğuna bir alışsın
Milliyetci 2 yıl önce
Bende burdan buna benzer yapı şikayetinde bulunayım.Hamidiye mah.Eski akçakoca cad.si üzerindede böyle binalar.Iskansız gece kondular.Derme çatma görüntü kirliliği.Birinede iskan vermiş belediye.Olacak şey değil.Güyya imar barışı yasası tamamen rezillik .Sırf para almak için derbe çarpma binalara iskan verildi.Temeli kirişi demiri planı purejesi kontrol edilmeden.Komşunun sınırına dikmiş binayı izinsiz.Düzce Belediyesini Göreve Davet Ediyorum.
Vatandas 2 yıl önce
Bu nasil modern sehircilik duzcede ne ararsan var prafabrik binalar delme catma rusatsiz binalar gece kondular mehruk binalar ne ararsan var bilmeyenlere soyluyorum duzce il oldu hala ilce zihniyetinde yonetilmesin horoz tavuk guvercin kedi kopek sagliksiz yetistirenler kardesim zabita cevre sehircilik mudurlukleri neden mahale mahale gezip tespit yapmiyor ozellikle nusrettin mah burhaniye mah buralara acil bakilmali lutfen
20
az bulutlu