banner851

banner614

MEZARLIK İKLİM ŞARTLARINI BEKLİYOR

banner619

Aziziye Mahallesi’nde bulunan mezarlığının dolması nedeniyle Düzce Belediyesi mezarlığın yan tarafında bulunan araziyi istimlak ederek mezarlık bünyesine kattı. Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gelen görüntülerde istimlak edilen arazinin çamur halinde kalması nedeniyle Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli Öncü Haber’e konu ile ilgili açıklamalar yaptı.

banner846
Düzce 28.01.2020, 11:18 29.01.2020, 11:05
2460
banner844

Düzce Belediyesi,  Aziziye Mahallesi’nde bulunan  mezarlığının tamamen  dolması nedeniyle  mezarlığın yan tarafında bulunan araziyi istimlak etti. İstimlak edilen arazi mezarlık bünyesine kazandırılırken,  istimlak sonrası mezarlıkta oluşan çamur ve su birikintileri nedeniyle vatandaşlar Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına  şikayetlerde bulundu.  Şikayetler üzerine Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli Öncü Haber ekibine konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 


“Havalardan dolayı şuan için araziye bir şey yapamıyoruz”
Olumsuz hava koşulları sebebiyle yeni istimlak edilen arazide herhangi bir çalışma yapamadıklarını belirten Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli şunları söyledi: “Bugün öyle bir haber geldi bize de. Bir arkadaşın yakını vefat etmiş ve eşinin yanına gömülmek istiyormuş. Tabii Aziziye mezarlığında şuan için çok büyük bir yoğunluk var. Bizde mezarlığın yan tarafındaki araziyi istimlak ettik. Ama istimlaki yeni bitirerek burayı Aziziye  mezarlığına dahil ettik. Artık defin işlemlerini kısmet olursa artık oradaki arazide yapacağız. Tabii havaların kötü olması sebebiyle yeni istimlak edilen arazide böyle şeyler olabiliyor. Havalardan dolayı şuan için araziye bir şey yapamıyoruz. Birde bizim Aziziye Mahallesi ile ilgili daha kapsamlı bir çalışmamız var. Havaların iyileşmesini bekliyoruz.  İstimlak edilen araziyi beton duvarlar ile çevireceğiz.  Dışarıdan köpek veya başka bir hayvanın girmesini engelleyeceğiz bu şekilde.”
 


“Havaların iyileşmesini bekliyoruz”
Çalışmalara Mart veya Nisan ayı gibi başlamayı planladıklarını açıklayan Gösterişli şunları belirtti:  “Bizim programımızda bu var. Havaların iyileşmesini bekliyoruz. Mart veya Nisan gibi başlarız diye tahmin ediyoruz. Biz Aziziye mezarlığının tamamını düzenleyeceğiz. Beton duvarlar öreceğiz. Yeni istimlak edilen araziyi şuan ki mezarlık ile birleştireceğiz. Bizim hedefimiz bu yönde. Bu arazinin istimlakı yeni bittiği için çalışmalara daha başlamadık. Biz ilk baharda mezarlığın tamamını duvarlar ile çevireceğiz. İnşallah bu hizmetlere devam edeceğiz.”

Yorumlar (7)
Vatanperver 1 yıl önce
Pazaryeri deki kavşakla as taksiden İstanbul istikametine giden yolda kavşağı daralttınız tütüncü oğlu bulvarı kavşağı ve fisko kavşagını hangi mühendis çizdi ve nezaman genişletilip yol düzelecek merak ediyorum.Eski cezaevi yolunu kalıcıko
Düzcelim 1 yıl önce
Bence daha büyük alanları mezarlık olarak istımlak edın cünkü bu hava kırlılıgınde cok insan oraya gider onun için buralar az gelır yazık düzce bu kadar kötü yönelmeyı halk edıyormu geldıgınızden beri hangi önemli sorunu hal ettınız meraktan soruyorum
Düzceli 1 yıl önce
Hiç bir iş yaptığınız yok geldiğiniz günden beri yiyip içip oturuyorsunuz,anlatırken inanamıyorum bunları nerede yaptılar diye araştırıyorum hüsran ortada yapılan yok laf ebeliği var.
vedat 1 yıl önce
Allah kolaylik versin baskanim senin gecmise dayanik tecrubelerin bu isi halleder belediye eskisi gibi gercek sahiplerin elinde Allahim yarve yardimcin olsun baskanim
MOTORCU 1 yıl önce
GEÇENLERDE KOMŞUMUZUN CENAZESİ VARDI HER YER VICIK VICIK ÇAMURDU. HİÇ BİŞEY YAPILAMIYORSA BİLE KAZILAN MEZARIN ÜSTÜ KAPATILABİLİRDİ İÇİ SU DOLMASIN DİYE Bİ ŞEKİLDE.
Köylu 1 yıl önce
İmar yollarını cevre yollarındaki calişmaları hızlandırın yol demek medenıyet demektır mezarlıgın oradan sinirciye gıden yol neden genışleyp yapılmıyor daracık virajlı yolda tehlıdeke oluşturuyor yazık düzceye yakişmıyor
can 1 yıl önce
uzunmustafa mezarlığıda doldu başkanım!uzunmustafa mezarlığının yanındaki alanı da kamulaştırsaydınız!niye kamulaştırmadınız acaba?
20°
açık