banner851

banner614

“MİKRODÜNYAYA YOLCULUK-3” DESTEKLENMEYE HAK KAZANDI

banner619

Proje başarılarıyla adından söz ettiren Düzce Üniversitesi’nin Mikrodünyaya Yolculuk-3 isimli projesi, üçüncü kez TÜBİTAK’ın "4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları" programı kapsamında değerlendirilen 583 proje içerisinden, desteklenmesi uygun bulunan 92 proje içerisine girmeye hak kazandı.

banner846
Düzce 15.08.2020, 10:15
2988
“MİKRODÜNYAYA YOLCULUK-3” DESTEKLENMEYE HAK KAZANDI
banner844

Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serpil Uğraş’ın yürütücülüğündeki proje;  alanında uzman öğretim üyeleri ve öğretmenlerden oluşan ekip tarafından, 17-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesinde bir dizi etkinlik ile gerçekleştirilecek.

2015 ve 2016 yılları arasında birincisi ve ikincisi gerçekleştirilen projenin üçüncüsünün, mikroorganizmalarla yaşamayı bilmediğimizi gözler önüne seren, pandemi sürecine rastlaması proje konusunun önemini bir kez daha ortaya çıkarıyor.

Proje ile katılım sağlayan ilköğretim öğrencilerine; mikroorganizmaların doğadaki işleyişleri, zararlı olabilecekleri durumlar ve faydaları, tedbirli antibiyotik kullanımı ve probiyotiklerin sağlığımız açısından önemi ile bağışıklık sistemi konularında eğitim verilmesi, katılımcıların kendi sağlıkları konusunda daha fazla sorumlu olmaya teşvik edilmesi ve özellikle küresel salgın ile mücadelede gerekli farkındalığın oluşturulması amaçlanıyor.

Düzce Üniversitesi, Mikrodünyaya Yolculuk-3 başlıklı proje içeriğine http://mikrodunyayayolculuk.org/ internet sitesinden ulaşılabileceğini duyurdu.

Yorumlar (0)