banner851

banner614

MİLLETVEKİLİ ÇAKIR AÇIKLADI

banner619

Düzce’nin Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde yaşanan ‘Yüz yılda bir görülebilecek bir afet’ diye tabir edilen sel sonucu büyük çapta maddi hasar oluştu. Fındık hasadı öncesi tarlaları ve mahsulleri zarar gören selzedelerin sorularına AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’dan yanıt geldi. Olay yerinde inceleme yapmak üzere Esmahanım Köyü’nde bulunan Çakır, ‘Pazartesi günü yapacağımız toplantıda fındık fiyatı belli olacak’ ifadesinde bulundu.

banner846
Düzce 21.07.2019, 12:04 21.07.2019, 18:51
2732
banner844

Yaşanan afet sonrası devletin zirvesinden gelen ‘Hasar tespit çalışması sonucu tüm zararlar karşılanacaktır’ açıklaması üzerine bir açıklama daha geldi.

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır hasat öncesi zarar gören fındık mahsulü için 22 Temmuz Pazartesi günü Tarım Bakanıyla toplantı gerçekleştireceklerini belirtti.‘Fındığın fiyatı da bu toplantıda belirlenecek’

Çakır yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

“Valimizin nezaretinde hasar tespit çalışması yaparak vatandaşlarımızın zararlarını inşallah karşılayacağız. Ürün mahsul toplanmadan ulaşım, iletişim sağlayarak bitireceğiz. Hayırlısıyla pazartesi günü biz fındık toplantısı yapıyoruz. Fındığın fiyatı da bu toplantıda belirlenecek noktaya getireceğiz. Tarım Bakanıyla pazartesi günü 9.30’da tüm Karadeniz bölge milletvekilleriyle beraber toplantıyla fındık mahsulünün de fiyatıyla alakalı sonucu inşallah sizinle paylaşacağız. Keşke cana bir şey olmasaydı da bunlar sarılır.”

Afette büyük zarara uğrayan fındık üreticileri pazartesi günü gerçekleştirilecek olan toplantıdan çıkacak kararı bekliyor.

Haber: H. DURNA
 
 

Yorumlar (7)
akçakocalı 2 yıl önce
oooo hayırlı olsun Düzcenin çakır diye bir millet vekili de varmış, hadi gözünüz aydın düzce ahalisi
Aa 2 yıl önce
Her sene tüccarlara teslim edip vurdunuz karadenizin sırtına.
Duzceli 2 yıl önce
Cakir ve keşir fotograf cektirmeye bayilan kisiler duzceyle hicbir alakalari yok sadeve afet mafet durumda reis gorsun sahada diye resim atarlar
Cumayerli 2 yıl önce
Çakır ne zaman fındığa sahip çıkdın
Vatandaş 2 yıl önce
Aaaaa çakır orada
Fiko 2 yıl önce
Cok sukur sy çakır meydana çıkmış
Memur 2 yıl önce
Yine açıklanmaz demedi demeyin
17°
az bulutlu