banner851

banner614

MODERN DÖNÜŞÜMLE DÜZCE BİR ESER DAHA KAZANIYOR

2021 yılını projeler yılı ilan eden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, dört koldan icraatlara hızlı başladı. Düzce’nin çehresini değiştirecek dev yatırımlar bir bir ilerlerken şehir merkezi içerisinde kalan ve kente yakışmayan bir görüntü çizen küçük sanayi sitesinde uygulanacak dönüşüm projesi için de düğmeye basıldı. Değişimin mimarı Başkan Özlü, bu hafta içerisinde bölgede bir ofis açılarak hak ve mülk sahipleri ile görüşülmeye başlanacağını açıkladı.

banner619
Düzce 17.05.2021, 17:43 18.05.2021, 15:21
5402

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde göreve gelen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde Düzce’de değişim rüzgârları esmeye devam ediyor. Türkiye’nin en genç ili Düzce’nin her alanda parmakla gösterilen bir şehre dönüşmesi için ekibiyle yoğun mesai harcayan Başkan Özlü, titiz ve profesyonel bir yaklaşımla hazırlıklarını tamamladığı yatırımlar için tek tek düğmeye basıyor.

Bu kapsamda şehrin kalbi konumunda bulunan İstanbul Caddesi ve Cedidiye Meydanı’nda ‘Kent Estetiği Projesi’ devam ederken, Millet Bahçesi 1. Etap Projesi’nde de sona yaklaşıldı.

Yıllardır ihmal edilen Konuralp’teki tarihi zenginliği de gün yüzüne çıkarılarak turizme kazandırılması için kolları sıvayan Özlü, Düzce manzarasına nazır inşa edilen Mutfak Sanatları Merkezi’nde de Düzce’nin lezzetli yemekleriyle gastronomiye değer katacak. Düzce’nin kronik çöp, su ve hava kirliliği sorunlarıyla ilgili de yoğun mesai harcayan Özlü, ‘sıfır atık’ mantığıyla çevre odaklı çöp tesisinin hızla tamamlanarak hizmete alınmasını sağladı. Düzce’nin yıllardır değişmeyen ve büyüyen kente artık yetmeyen su altyapısının baştan sona değişmesi için de kurumlarla temasa girerek ödenek sağlanırken projelendirmede sona yaklaşıldı.

SANAYİ DÖNÜŞÜMÜNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

‘Düzce’yi şantiye alanına çevireceğim’ diyerek şehrin dört bir yanında projeleri teker teker hayata geçiren Başkan Özlü, hızla büyüyen Düzce’nin merkezinde kalan Eski Sanayi Çarşısı’nın dönüşümü için de ikili görüşmelerin başlayacağını müjdeledi. Düzce Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yayınlanan ‘Başkan ile 3 Dakika’ programında konuşan Başkan Özlü, “Uzun süredir üzerinde uzun zamandır üzerinde çalıştığımız bir konudur. Burada da başlama noktasına geldik. Hazırlıklarımızı tamamladık. Bayramdan sonraki ilk hafta içinde burada bir ofis açıyoruz.” dedi.

HAK VE MÜLK SAHİPLERİYLE TEK TEK GÖRÜŞÜLECEK

Ofiste görev yapacak alanında uzman bir ekip kurulduğunu belirten Özlü, “Bu ekip 482 hak sahibi ve 262 dükkânın mülk sahibi ile görüşmeler yapacak. Bu görüşmelerde bölgeye yapılacak olan açık AVM’den dükkân mı, ticari bölge mi, konut mu yoksa para mı isterler bunu soracağız. Kendileriyle uzlaşmaya çalışacağız.” diye konuştu.

6 AY SONRA İLK KAZMA VURULACAK

Uzlaşı arayışı çalışmasının 6 ay içerinde tamamlanacağını açıklayan Başkan Özlü, “Bu çalışmanın yaklaşık 6 ay sürmesini bekliyoruz. Uzlaşmayı sağladıktan sonra da bu bölgede çok nitelikli ve çok vasıfları yüksek bir açık AVM ve konut bölgesi inşa edeceğiz. Bu bölgede bir taraf Millet Bahçesi 2. etabı ve bir tarafı da kentsel dönüşüm uygulanmış açık AVM ve nitelikli konutlar. Düzce’mize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (10)
Aa 5 ay önce
Düzce ve gastronomi... Daha TV'de bir kaşıkta kaç adet pirinç muhabbetiyle polemiğe girenlerle bu iş OLMAZ!
Kunduracilar Sokak 5 ay önce
Defalarca Istanbul Caddesi bozuldu ve onarildi. Hicbir Belediye yonetimi de burada bir Kunduracilar Sokak var aslinda bu sokaklar Duzce'nin simgesi olabilir diye dusunmedi. Malesef esnafta birlik olup belediyenin kapisini calmadi ya da israr olmadilar.

Kunduracilar Sokak merkezde olup en atil kalmis sokaktir. Lutfen birisi basini kaldirip o ip, halat, ucube goruntuyu gorsun. Bu sokak ve cevresi ihmal edilmemeli.
BAŞKANA... 5 ay önce
Senin Belediyende neden hiçkimseye ulaşılmıyor.Santralcileriniz neden telefonlara bakmıyor..yatma yerimi orası..bi masada 2 kişi çalışıyor genede telefonlara bakılmıyor..
düzceli... 5 ay önce
Çarşı içi iğrenc betonlarla kaplanacak.Oraya boydan boya toprak yapıp ağaçlık yol yapabilirdin.Yağmur suyu nereye gidecek.düdük kadar yerler bırakmışsın hiç bir işe yaramaz.yazın beton sıcağı insanın yüzüne yüzüne vurur..hiç birşey bilmeyen Başkan olurmu yaa...mahvettin orayı..çimenlik yapsaydın daha hora geçerdi..İğrenc ötesi olacak belli
yeşil düzceli 5 ay önce
Ne Konutu Ne Avm si Hala bıkmadınız her tarafı Beton a çevirmekten.
Park yapın Yeşil alan yapın insanlar için Sosyal alanlar yapın. Ne konutu ne avm si gerçekten kafayı yediniz galiba.
Düzceli 5 ay önce
6 ay sonra yine burada yapımına başlandı haberini görmezsek şaşırmayız.
Düzceli.. 5 ay önce
Düzcenin parmakla gösterilecek bir il olma şansı 2002 sonrası vardı.. O zaman çizilen ve uygulanabilirliği olmayan imar plan, yıllar içinde yapılan binlerce tadilat sonrası ile öyle bir şansı kalmadı..
Düzceli.. 5 ay önce
Hani denir ya, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı.. Kazılan Ana caddeyi görünce 20 yılda yapılan hiç bir şeyin mühendislik yapılmadığını gördük.. Öyleyse..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın