banner851

banner955

MÜCADELE İÇİN TÜM EKİPLER SEFERBER…

Düzce’de Perşembe gecesi başlayan yoğun kar yağışı etkisini zaman zaman arttırarak devam ediyor. Gece boyu lapa lapa yağan karın ardından il genelinde 136 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekiplerinin zorlu yollarda mücadelesi devam ederken il genelinde belediye ve karayolları ekipleri de yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sahada…

Düzce 19.03.2022, 11:40 19.03.2022, 12:13
1372
MÜCADELE İÇİN TÜM EKİPLER SEFERBER…
banner1032

Bu mevsim sert bir kış yaşayan Düzce’de, ilkbaharın ilk ayı olan ‘mart kapıdan baktırıyor.’ Son yılların en soğuk mart ayını yaşayan kentte, perşembe akşamı başlayan yoğun kar yağışı etkisini arttırarak il genelinde devam ediyor. Yağışlarla birlikte Düzce kent merkezinde 20 santimetreye yaklaşan beyaz örtü kalınlığı yüksek kesimlerde ise yer yer 50 santimetrenin üzerine çıktı.

136 köy yolu ulaşıma kapandı

Kar yağışı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Gece boyunca lapa lapa yağan kar nedeniyle il genelindeki 278 köy yolundan 136’sı ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeksizin yürüttüğü çalışmalarla 78 köye yeniden ulaşım sağlandı.

Özel İdare 72 araç ve 172 personelle sahada

Köy yollarını kardan temizleyerek yeniden trafik akışını sağlamaya ve açılan noktalarda da genişletilmeye yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüren Özel İdare’nin envanterindeki 72 araç ve 172 personel sahadan ayrılmıyor.

Dört bir yanda mücadele

Şehir merkezinde de 250 personel ve 50 araçla sahada olan Düzce Belediyesi, ana arterlerdeki yollarda ve kaldırımlarda kar küreme ve tuzlama çalışması yürütüyor. D-100 ve D-655 karayolları ile Anadolu Otoyolu’nda da Karayolları ekiplerinin de çalışmaları devam ediyor.

2 gün daha ‘sarı kod’

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, cumartesi ve pazar günkü hava raporunu yayımlayarak Düzce’yi bir kez daha yoğun kar yağışıyla ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı ‘sarı kod’la uyardı. Bu süre zarfında dondurucu soğuklar etkisini sürdürecek. Yoğun kara en yüksek 4 en düşük -3 derece hava sıcaklığı eşlik edecek.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (1)
Bir kreyder bir bıçaklı k 7 ay önce
Listelere baktığınızda araç dikkat çekiyor, yeterli araç yok bina rağmen çok iyi çalışma yapıyorlar, bütün ekipleri şahsen tebrik ediyorum, ancak bu kadar az araç gereçle kışla mücadele yapılmaz, bakıyorum eleman sayısı az, araç yetersiz, bir kreyder bir bıçaklı kamyonla kışla mücafele olacak iş değil, yetkililer, bilhassa siyasiler il özel idaresi ve ilçelerin araç ve eleman sayısını derhal artırmalılar, paraları yoksa bakanlıktan isteyin, çalışanlar 24 saat aynı ekiple gece gündüz çalışılmaz el insaf, onlar 24 saat çalışacaklar üsttekiler yaptık ettik diyecekler yok öyle bir dünya, herkes üzerine düşeni yapmak zorundalar.Eksikliğe rağmen büyük başarı, ancak eksikleri tamamlamak şart. Siyasiler otumasınlar medyatik pozlar yerine yapılması gereken işlere eksikleri gidermeye çalışıp, biz bu eksikleri giderdik diyerek haklı pozlar peşine düştüler.
16
kapalı