banner614

MÜDÜR YİĞİT YERİNDE İNCELEDİ

banner619

Düzce il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurumlar Düzce’de maskeyi seri üretime geçti. İl genelinde günde 291 adet 3D siper maske ve 3 bin 250 adet kullan at maske üretiyor.

banner846
Düzce 07.04.2020, 15:46
3256
MÜDÜR YİĞİT YERİNDE İNCELEDİ
banner844

  Çin'in Wuhan kentinde başlayan ve dünyada hızla yayılan, Ülkemizde de etkisini gösteren Korona Virüs (COVID-19) salgını ile mücadele kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda ve kurumlarda görev yapmakta olan öğretmenler maske üretimine başladı ve üretim faaliyetleri devam ediyor.

Salgınla mücadelede en önde olan sağlık çalışanlarına destek olmak için başlatılan üretim faaliyetleri kapsamında, 3D yazıcılar ile okullarda uzun süre kullanılabilecek 3D siper maske üretilirken, Halk Eğitim Merkezlerinde ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde pratik (kullan at) siper maske üretimi gerçekleştiriliyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, pratik (kullan at) siper maske üretimine devam eden Merkez Halk Eğitim Merkezi'ni, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret ederek, üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.  Düzce’de ki okullar ve kurumlarda günlük 291 adet 3D siper maske ve 3.250 adet pratik (kullan at) maske üretilerek, sağlık kuruluşlarımıza teslim ediliyor.

Yorumlar (4)
Berk 1 yıl önce
MaşAllah güzel bir çalışma
Emir Salih 1 yıl önce
Örnek bir çalışma .Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.Bu vesileyle okullardaki mesleki eğitimin önemi bir kez daha görülmüştür.
Vatandas 1 yıl önce
Maske bu dönemde çok ihtiyaç sagolsunlar
yıkık kentli 1 yıl önce
Başarılar dilerim.Devlet memurları ve çalışanları için salla başını al maaşını durumu değişmeli bu yapılanlar örnek teşkil etmeli.Zor günlerde herkes elini taşın altına koyabilmeli
25°
parçalı az bulutlu