banner851

banner614

MÜFTÜLÜK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

banner619

Koronavirüse rağmen halkı camilere davet eden bir mesaj yayımlayan Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş adına açıklama müftülük basın biriminden geldi. Açıklamada cami kelimesinin sehven yazıldığı bildirildi.

banner846
Düzce 24.04.2020, 20:58 27.04.2020, 10:48
7912
MÜFTÜLÜK'TEN AÇIKLAMA GELDİ
banner844

Koronavirüs salgını nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kararıyla camilerde cemaatle namaza ara verilirken, Düzce İl Müftü Vekili Ünal Baş, Ramazan ayı mesajında “Camilerimizdeki vaazlara ve coşkulu teravih namazlarına kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, çocuğuyla bütün ailemizin katılmasını sağlayalım." ifadesini kullanmıştı.

Müftü vekilinin koronavirüs salgınına rağmen halkı camilerde buluşmaya davet etmesi tepki çekerken, haberimizin ardından müftülükten açıklamada geldi.

Müftü Vekili Ünal Baş adına müftülük basın sorumlusu şu yazılı bilgilendirmeyi yaptı: "24 Nisan 2020 tarihinde Düzce İl Müftülüğü web sayfamızda yayınlanan Ramazan ayı kutlama mesajında, Ramazan ayının rahmet ve bereketinden istifa edilmesi yönündeki duygu ve düşünceler ile Ramazan ayında yapılması gereken ibadetler ifade edilirken yazının içinde geçen cami ibaresi sehven kullanılmıştır.

    

Malumunuz üzere korona virüs tedbirleri kapsamında, Başkanlığımız tarafından camilerimiz ibadete kapatılmış olup vatandaşlarımızın ibadetlerini evlerinde yapmaları tavsiye edilmiştir. Bu doğrultuda Düzce Müftülüğü olarak korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olan camilerimize davet etmemiz söz konusu değildir. 
    

Tarafınızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız. Saygılarımızla."

Yorumlar (34)
Abdullah 1 yıl önce
Adam gibi davet ettim de bari
İSRAFİL 1 yıl önce
Müslümanlar olarak tabi ki de arzu ettiğimiz,içinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında camilerde buluşmaktır.Bu salgın sürecinde camilerde toplu ibadetin kısıtlandığını bütün dünya biliyor zaten. İnananlar olarak gönlümüzden geçenler dilimize de yansır.Bu açıklamada art niyet aramak aslında art niyetliliktir.
Ak 1 yıl önce
Bunlar gibi görevliler olduğu için cemaatler yürüdü gitti memlekette
Feyzullah 1 yıl önce
Bu adam bu mevkiniz adamı olmadığını kendi ıspatlamıştır. Toplum sağlığına muhalefetten gereği yapılmalı
müftülük 1 yıl önce
hayırlısıyla tayin çıksada.....
Teşkilattan 1 yıl önce
Şaşırmadım.
Nurettin 1 yıl önce
Diyanet değil hiyanet gibi bir şey bunlar yazdıklarını okumuyorlar bu millet ne yazsan yer diyorlar
Ramazan 1 yıl önce
Din ile ilgili ve yetkilendirilen bu zatlarin görevden alınması isabetli olur. Salgın olan virüsün ne derece tehlikeli ve etkili insan denen nesli yok edecek kadar tehlikeli olduğundan bihabeler. Yazıklar olsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
kapalı