banner851

banner955

MUHTARLAR ÇALIŞTAYI VE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Düzce İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından, ‘Muhtarlar Çalıştayı ve İstişare Toplantısı’ gerçekleştirdi. Toplantıda, Düzce’deki göçmenlerin sorunları masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Düzce İl Göç İdaresi Müdürü Seyhan Akyüz, sığınmacılar hakkında bazı bilinen gerçeklerin yanlış olduğunu kaydetti.

Düzce 04.11.2021, 17:14 04.11.2021, 18:58
1059

Düzce İl Göç İdaresi Müdürlüğünün ilk “Muhtarlar Çalıştayı ve İstişare Toplantısı, Düzce Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Düzce Vali Yardımcısı Yakup Tapoğlu ve merkez mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce İl Göç İdaresi Müdürü Seyhan Akyüz, Düzce’de özellikle yoğunlukta olarak Irak, Afgan ile Suriyeli vatandaşların olduğu ve son günlerde ise Pakistanlı göçmenlerin Türkiye’ye girdiğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yasa dışı göçleri engellemek için özellikle sınır bölgelerinde tedbirlerini arttırdığından bahseden Akyüz, “Bildiğiniz gibi Türkiye Dünyanın göç rotası üzerinde. Ülkelerindeki iç savaş ve karışıklıktan kaçan yabancı ülke insanları, dünyanın göç rotası üzerinde bulunan Ülkemize geliyorlar” dedi.  

Toplantıda, İl Müdürlüğü tarafından geçici koruma kapsamındaki yabancı ülke vatandaşlarının hak ve yükümlülükleri, doğru bilinen yanlışlar, uluslararası koruma ve ikamet hakkında bilgilendirme yapılarak köy ve mahalle muhtarlarının görüş ve talepleri değerlendirildi.

Toplantıda ayrıca, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan videolar izletilerek akabinde muhtarlarla sosyal uyumda yaşanan sıkıntılar ve çözümleri üzerine konuşuldu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (21)
Düzceli.. 1 yıl önce
Israrla mülteci yazıyorsunuz, yüzde 90 nı mülteci tanımına uymuyor.. Mülteci, önce yaşlı, kadın ve çoçuklardır.. Nerede yaşlıları, nerede afganların eş ve çoçukları..
Şampiyon 1 yıl önce
Düzce halkının bütün sorunları çözülmüş ki sıra mültecilere geldiii
Hlk. 1 yıl önce
Cedidiye Mh.Göksel sk.Baki apt.4.katdaki afganli 3 den 13 e cikti.yahu bu ulkenin polisi nerde.Boxerla balkonda gezerler.Geceleri perdeler arkasina kadar acik.Biz bunlarimi izleyecez..Bu kadarmi large siniz..Lan afganli o..Yani Kadin kiz gormemis..Gecende biride carsida pijamayla geziyodu..zabita yok polis yok.Memleketdenmi vazgectiniz akepe sayesinde...
Reis 1 yıl önce
Çok düşünüyorsan al evine götür.
Halk 1 yıl önce
Ne huzue kaldi ne guvenlik.Huzurlususa huzursuzuda defolsun itici tipler..Onlarin arapsevicileri sizde defolun..mihtar ne yaa.Gereksiz bi makam..
Lllll 1 yıl önce
Niye yayinlamiyon Multecileri istemedigimizi..Yuzlerce yotum yazildi..eyy akepeli ler defolun sizle birleikde onlarda arap sevicilerde defolsun.Tanju baskann yarisi kadar bil3 degilsıniz.
Vatansever 1 yıl önce
Hadin ordan..Duzceye doldurdunuz neydugu belirsizleri..Tanju baskann yarisinn yarisi olamazsiniz.Sizler Duzceden nefret esiyorsunuz biz onu anladik.Bizde sizden ve multecilerden biktik. 2023 e kalmayacaksiniz..
vatandaş 1 yıl önce
sığınmacı kaçakların degıl Türk Halkının sorunları ile ilgilenin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız