banner851

banner955

MUHTEŞEM TOPLULUKTAN MUHTEŞEM GECE

Kuzey Kafkasya’nın en ünlü ve en eski dans topluluğu Kabardinka Düzceliler ile buluştu. Düzce Belediyesinin organizasyonu ile kente gelen Kabardinka ekibi, 18 Temmuz Spor Salonunda görsel şölene imza atarak Düzce halkına unutulmaz bir gece yaşattı.

Düzce 21.10.2021, 10:11 21.10.2021, 12:27
1541

Düzce Belediye Başkanı  Dr. Faruk Özlü, Sanat Şehri Düzce sloganı ile başlattığı Kültür-Sanat atağı son hızla devam ediyor. Düzce Belediyesinin organizasyonu ile 1933’ten bu yana Kafkas kültürünü tanıtan dünyaca ünlü Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devleti Akademik Halk Dansları Topluluğu Kabardinka, 18 Temmuz Spor Salonunda 55 kişilik dev dans topluluğu ile gerçekleştirdiği görsel şölende nefesleri kesti.

Kabardinka’nın 3. Durağı olan Düzce’de dün gece keyifli anlar yaşandı. Düzceliler tarafından yoğun ilgi gören kabardinka ekibini izlemeye gelenlerin oluşturduğu kalabalık ise ‘’ Sanat Şehri Düzce’’nin sanata ne kadar susadığı gösterdi.

Gösterilen ilgiden çok memnun kaldığını dile getiren ekip, muazzam bir performans göstererek izleyenlerde derin izler bıraktı. Kabardinka ekibi  Çerkes kültürünün simgelerini taşıyan kostümleriyle izleyenleri büyüledi. Eşsiz koreografisi ile yaklaşık 90 yıldır dünyanın her köşesinde yaptığı gösteriler ile izleyicilerden tam not aldı.

GÖSTERİŞLİ: ETKİNLİKLERİMİZ SÜRECEK

Gösteriyi Düzceliler ile birlikte izleyen Düzce Belediye Başkan yardımcısı Hüdaver Gösterişli, bu tür Kültür-Sanat etkinliklerinin devam edeceğini kaydederek; “Dünyaca ünlü Kabardinka’yı Düzce’de ağırlamaktan mutluluk duyduk. Moral ve motivasyonumuzu yükselten bir gece yaşadık. Pandemiden dolayı etkinliklerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Bugün böyle bir organizasyon düzenledik ve hemşehrilerimiz büyük ilgi gösterdi. Düzceliler sanata karşı duyarlı olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Biz memnun kaldık, misafirlerimizin de memnun kaldığını düşünüyoruz. Bu tür Kültür-Sanat etkinliklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Kabardinka Dans Topluluğu üyeleri gösterinin finalinde sanatseverlere sürpriz yaparak sahneye davet etti. Onlarca Düzceli Kabardinka grubu ile birlikte kültürel danslarını sergiledi.

Unutulmaz bir gece yaşadıklarını ifade eden sanatseverler Düzce Belediyesine teşekkür ederek etkinliğe tam puan verdi.

Yorumlar (10)
emin akın abağba 1 yıl önce
teşekkürler sağolun selamlar hayırlı cumalar ankara çayırhandan
VATANDAŞ 1 yıl önce
TEBRİKLER.
çok çok güzel 1 yıl önce
bir karadenizli olarak ben de çok beğendim.oyunlarındaki zerafet bir başka.devamı gelsin.ve düzcede bu kültür hiç kaybolmasın dileğiyle.
Aydın ulusoy 1 yıl önce
Çok güzel bir geceydi sayın bakanım.belediyemize çok çok teşekkür ediyorum
akif cinali 1 yıl önce
başkanımıza bu etkinlik için çok teşekkür ederim
özkan 1 yıl önce
ÇOK GÜZELDİ TEŞEKKÜR EDERİZ
sanat sever 1 yıl önce
pandemi zamanı bu etkinliği yapmak ne kadar doğru tartışılır düzce şu anda en yüksek riskli bölge iken
düzceli 1 yıl önce
SANAT ŞEHRİ sloganı ama gösteriler kültür merkezinde değil spor salonunda yapılıyor o da güzelmiş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız