banner851

banner955

MÜJDEYİ PROF. ŞAMANDAR PAYLAŞTI…

Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile Düzce’den geçmesi istenen hızlı tren projesindeki son durumu görüştü. Prof. Dr. Şamandar, geçen yıl fizibilitesi tamamlanan projenin yap-işlet-devret finansman yöntemiyle hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Düzce 05.10.2021, 17:21 06.10.2021, 17:57
6451
MÜJDEYİ PROF. ŞAMANDAR PAYLAŞTI…

Bir süredir Düzce’den geçmesi için çalışmalar yürütülen yüksek hızlı tren projesiyle ilgili iyi haber geldi. Hızlı trenin Düzce’den geçmesi için çalışmalar yürüten Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Ankara’ya giderek Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun ile görüştü. Görüşmenin ana konusu İstanbul Ankara arasında yapılması ve Düzce’den geçmesi planlanan hızlı tren projesi oldu.

Görüşmenin ardından Prof. Şamandar, hazırlanan projesinin yap-işlet-devret modeliyle yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirterek, “İstanbul-Gebze-Kocaeli-Sakarya-Hendek-Düzce-Bolu-Gerede-Ankara yüksek hızlı treni yapılacak.” açıklamasında bulundu.

Görüşmenin detaylarını sosyal medyadan paylaşan Şamandar, “Arif Ak Bey ile beraber Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcımız Selim Dursun Bey ile görüştük. İstanbul-Ankara yüksek hızlı tren konusunda son durumu öğrendik. Projemizin fizibilitesi geçen yıl yapılmıştı. Yap işlet devret için çalışmaların devam ettiğini öğrendik. İstanbul-Gebze-Kocaeli-Sakarya-Hendek-Düzce-Bolu-Gerede-Ankara yüksek hızlı treni yapılacak. Ülkemiz kalkınacak. Hayatımız değişecek, inşallah.” İfadelerine yer verdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (16)
soner kafkas 1 yıl önce
adı üzerinde hızlı tren .yüksek hızla gidiyor.bolu düzce arasında kot farkı yüksek olmaz. eğim %2-%4 OLMASI GEREKİYORancak ciddiyseniz bolu düzce arasında füniküler sistem olur .yada teleferik olur.20 sene demiryolu ve metrolarda çalışmış biri olarak durum böyle taksim fünikülere 20 sene bakim yaptırdım.bolu düzce arasında çok iyi gider
Faruk 1 yıl önce
Tren haberleri hep seçim arefesinde çıkıyor.
yaparlar 1 yıl önce
Beğenmeyebilirsiniz ama Ak aparti vaad ettiği çoğu şeyi yapıp teslim etmiştir. Yiğidi öldür hakkını yeme.
Partili 1 yıl önce
Arif ak ak partilimi oldu?
Ahmet has 1 yıl önce
Hoca tren falan gelmeyeceğini kendisi de çok iyi biliyor. Rektör olmak için alt yapı peşinde koşuyor.
HD 1 yıl önce
hadi inşaAllah
Vatandas 1 yıl önce
Sakaryaya gelen tren düzceye niye gelmiyor bir an önce yapılsin
gelmesin bence 1 yıl önce
iyi birşey sanıyorsunuz ama Düzcenin nüfsunu artırmaktan başka bir işe yaramayacak. Zaten şimdiden adım atacak yer yok. Gelmesin tren mren.
As Düzce 1 yıl önce
O tren kaçtı hocam anlaşılan ya rektörlüğe oynuyorsun ya da vekilliğe. Siz de son şansınızı deneyin bakalım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın