banner851

banner614

“O HABER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR…”

Düzce Valiliği tarafından, bazı yayın organlarında yer alan “Fındık işçilerine ırkçı saldırı” başlıklı haberlere yalanlama geldi. Yapılan açıklamada, “Fındık işçileri ve kaldıkları evin sahibi arasında yüksek gürültüden tartışma çıkmıştır” denildi.

banner619
Düzce 22.09.2021, 12:30 22.09.2021, 13:44
2562
“O HABER GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR…”

Düzce’deki bazı yayın organları tarafından, Akçakoca ilçesinde fındık işçileri ve kaldıkları evin sahibi arasında çıkan tartışma, “Fındık işçilerine ırkçı saldırı” başlığı ile servis edilmişti.

Konu ile ilgili Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, çıkan tartışmanın yüksek gürültü yüzünden çıktığı belirtilerek,  “Basın yayın organlarında “Fındık işçilerine ırkçı saldırı” adı altında servis edilen haberler gerçeği yansıtmamaktadır. 20.09.2021 tarihinde Akçakoca ilçemiz Osmaniye Mahallesinde kiracı olarak bulunan fındık işçileri ile ev sahibi arasında, bildirilenden daha fazla kişinin ikamette kalması ve fazla gürültü çıkması sebebiyle karşılıklı olarak tartışma yaşanmıştır. Taraflar tehdit konusundan şikâyetçi olmuş ve toplam 7 şahıs polis merkezine intikal ettirilerek haklarında adli tahkikat başlatılmıştır. Karşılıklı fiziki bir temas söz konusu olmayıp süreç adli makamlarca takip edilmektedir” denildi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
mehmet 4 hafta önce
haberi görünce baktığımda bölücü örgütün yayın organlarında haberleri gördüm bunlara itibar etmemek, devlet kurumlarının açıklamalarına bakmak lazım