banner851

banner955

O KONU MECLİS GÜNDEMİNE GELDİ…

Son zamanlarda Düzceli vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen ve trafik güvenliğini tehlikeye düşüren kâğıt toplayıcılarının engellenmesi ile ilgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Far Özlü düğmeye bastı. Kâğıt toplayıcıları ile ilgili konu dün akşam meclis gündemine geldi. Oy çokluğu ile komisyona havale edilen “Motorlu ve motorsuz araçlarla her türlü ambalaj atığı toplanması işinin engellenmesi” gündem maddesi ile ilgili atılacak adımlar, komisyondan gelecek karara göre netlik kazanacak.

Düzce 02.11.2021, 10:19 02.11.2021, 17:21
1584

Gerek elektrikli kasalı bisikletler, gerekse insan gücü ile çekilen çekçeklerle atık ambalaj toplayan kâğıt toplayıcıları ile ilgili gelen şikâyetlere kayıtsız kalmayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bunların engellenmesi için gerekli ilk adımı attı.

Özellikle trafik güvenliğini tehlikeye düşüren atık kâğıt toplayıcıları, çöp konteynırlarındaki çöpleri dağıtarak, çevre kirliliğine neden oluyordu. Bu nedenle Düzce Belediyesi Beyaz Masa birimine sayısız şekilde şikâyet gelirken, Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Düzce Şehir Merkezinde yakaladıkları kâğıt toplayıcılarının elektrikli bisiklet ve çekçeklerine el koymuştu.

Zabıta ekiplerinin yine de kâğıt toplayıcılarının önüne geçememesi üzerine, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediye Meclisine konu ile ilgili gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi. Dün akşam yapılan Düzce Belediyesi Kasım ayı ilk toplantısında, konu meclis gündemine geldi. Meclis üyeleri tarafından oylanan “Motorlu ve motorsuz araçlarla her türlü ambalaj atığı toplanması işinin engellenmesi” gündem maddesi, oy çokluğu ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

Çakar: "Bunları engellerseniz, kağıtları kim topayacak?" 

Konu ile ilgili söz alan İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Ender Çakar meclise, “Bu atık kâğıt toplama işini, Düzce’de Suriyeliler yapıyor. Bunları engellerseniz, bu işi kim yapacak?” sorusunu yöneltti.

Kâğıt toplayıcılarının engellenmesi ile ilgili atılacak adımlar, komisyondan gelecek rapora göre netlik kazanacak.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (9)
DÜZCELİ 1 yıl önce
Bence amaçları başka
ÇELEBİ M. 1 yıl önce
Kimilerinin geçim kapısı olan bu işi yasaklamak yerine kimsenin olmadığı gece saatlerinde yapılması daha uygun olur.
sçavuş 1 yıl önce
Belediye önüne geçememiş. sanırsın ki 10000 adet toplayıcı aracı var.
Asabi 1 yıl önce
Tabi geri dönüşümde büyük rant var. Yıllık 10 milyar TL büyük para ... Bağlanan arabaları kanun gereği vakti gelince çizen zabıta bu nedenle cezalandırıldı. Sahi geceleri rahat uyuyor musunuz sayın özlü?
Şampiyon 1 yıl önce
Solumakta olduğumuz ve giderek katmerlenen zehirli hava en önecelikli çözülmesi aciliyet gerektiren sorunumuz olması gerekiyor
Resul İnan 1 yıl önce
garibanın boğazını sıkmaya kalkıyor bir o eller , ayıptır cidden günahtır, utanmaz adamlar bahanesi de şikayet varmış açıkça desenize tepeden emir geldi belli zümrelerin rantı söz konusu diye.
Cemil 1 yıl önce
Duzce de araba suren heryerde surer istanbul trafigi halt etmis yaninda
Köylü 1 yıl önce
Engellemek yerine saat zorunluluğu koyulsa daha ekonomik olur. Geri dönüşüm çok önemli...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız