banner851

banner614

O OLAYDAN SONRA HAYATI KARARDI

banner619

Körpeşler Mahallesi’nde ikamet eden ve son yıllarda yaşadığı sıkıntılar nedeniyle bunalıma giren 28 yaşındaki Özgür Yılmaz isimli vatandaş, durumunu Öncü Haber Merkezi’yle paylaşarak sesini duyurmak istiyor. Yaşadığı çeşitli sağlık problemleri nedeniyle maddi sıkıntı içinde olduğunu belirten Yılmaz, borçlarını kapatabilmek amacıyla Düzcelilere seslenerek “Yardım değil borç talep ediyorum” çağrısında bulundu.

banner846
Düzce 09.09.2019, 15:20 10.09.2019, 16:18
7263
O OLAYDAN SONRA HAYATI KARARDI
banner844

Kader Yılmaz ile 3 sene önce hayatını birleştiren Özgür Yılmaz isimli vatandaş, kredi çekip ev sahibi olduktan sonra başlarına gelmeyen kalmadı.

Kredi çektikten bir sene sonra Körpeşler Mahallesi’nde satın aldıkları evde ikamet ettikleri dönemde evlerine hırsız girerek ev kredisinin ara ödemesi için toplu bulunan bir miktar nakit parayı ve ziynet eşyaları çalındı.O günden sonra bipolar duygulanım bozukluğu da olan Özgür Yılmaz, yaşadığı sıkıntılı dönem ve psikolojik sıkıntılar nedeniyle 2017 yılında bunalıma girdi. 

Ayrılma noktasına geldiği eşiyle 5 ay boyunca ayrı kaldığını belirten ve 9 yıldır aşçılık yapan Özgür Yılmaz, sıkıntılı dönem boyunca düzenli maaş alamadığını ve bu yüzden borcunun biriktiğini ifade etti.

“Eşimle anne baba bile olamıyoruz”

Yaşanan sıkıntılardan dolayı eşiyle kıt kanaat geçindiğini belirten Yılmaz, bu sıkıntılardan dolayı eşiyle çocuk sahibi olamadıklarını dile getirerek şu ifadelerde bulundu:

“Yaşadığım sıkıntılar nedeniyle ben 2017 yılında intihar ettim. Eşimle anne baba bile olamıyoruz. Bu süreçte eşimin böbrek hastası olduğunu öğrendik. Bankadan kredi vermiyorlar bana. 15 bin TL borcum var. Bu ödemeyi yapamazsam yuvam dağılacak. İşsiz kaldım maddi zorluk çekiyorum. Yardım değil borç talep ediyorum. Kredi çekemiyorum, bu yüzden borç istiyorum.”
 

Yorumlar (28)
Özgür 2 yıl önce
Para dilenmedim iş istedım borç istedim
kerime 2 yıl önce
nike giyiyor, buraya demeç verecek kadar da cesur belkide gerçekten ihtiyaç sahibidir
Özgür 2 yıl önce
O Nike tişörtünü alıp gidelim magaza ya hadı varmı cesaretin bayramda avm arkasında, acılan pazardan aldım el insaf be
Özgür yıldız 2 yıl önce
Körpeslerdeyim buyrun gelın o Nike tsörtümü görün pazardan aldım el insaf be insaf para istemedim işşiz kaldım borc istedım de dim ben size be
Sanane 2 yıl önce
Demekki ozaman imkani varmiski satmamis iyi okursan anlarsin hirsizlik olduktan sonra cokuntuye girmis hirsizlikmi yapiyor suan adam gbi yardim istiyor hirsizlik yapsa da yargiliyirsunz yardim istesede yargiliyirsunz
Adore81 2 yıl önce
Özgür kardeş,evde ziynet bulunfurulmaz bu 1. bulunduğunu bilen biri tüyütmüştür 2.ben okadar zorluk çektim senin aşamana gelemedim yuvam bile olmadı bipolar tanısını ben alamadım uzun tedavimden 3. boeç budevirde borçla kapanmaz işin yaş .
Reco 2 yıl önce
Krediyle alinan evde sizce namaz kilinirmi? O evin suyuyla gusul abdesti alinirmi..yada soyle diyim o evde huzur olurmu..Allah faiz alana.faizle isini yapana nalet etmis.Allaha ve peynganberinr harp ilan etmistir.el barara suresi.acin okuyu
Vatandaş 2 yıl önce
Kardeş evini satican,borcunu oducen.sonra bakican işine...
Cozz 2 yıl önce
Evini satacan borçlarını ödiyeceksin paran oluncada evini alırsın koçum
Vatandaş 2 yıl önce
Yorum yap dememiş borç istemiş adam birikimi kenarda tutup aylık düzenli ödeme yaparak sıkıntıya girdiğinde kenardaki parasıyla taksitlerini ödemeyi planlamış olabilir. Dimi ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın