banner614

ÖĞRENCİLER EVLERİNDE MASKE ÜRETİYOR

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle, Düzce’de yaşayan vatandaşların maskelere kolay ulaşabilmesi için meslek liseleri harekete geçti. Düzce Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de maske üretimine başladı. Öğretmen ve öğrenciler evlerinde maske imalatı yapıyor.

banner846
Düzce 20.04.2020, 13:36 20.04.2020, 17:52
858
banner844

Tüm dünyada büyük bir kabus haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Yeni Tip (Covid – 19) Salgını nedeniyle, tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de maske açığı ortaya çıkmıştı. Büyükşehirlerde eczaneler tarafından vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapılırken, Düzce’de ise maskelerin ne zaman ücretsiz dağıtılacağı merak konusu oluyor.

Düzce’de vatandaşların maskelere ulaşamaması üzerine harekete geçen meslek liseleri, maske imalatlarına devam ediyor. Düzce Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de maske imalatına başladı.

ÖĞRENCİLER EVLERİNDE MASKE ÜRETİYOR…

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hanife Şimşek önderliğinde öğretmen ve öğrenciler, evlerinde dahi maske üretimini sürdürüyor. Hazırlanan maskeler partiler halinde Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ediliyor.

Üretime okulda çok sayıda öğretmen bizzat katılırken, bazıları ise maddi ve manevi destek vererek bu üretime destek veriyor.

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu