banner851

banner955

ÖĞRENCİLER OKULLARINA GİRMEKTE ZORLANIYOR

Fevziçakmak Mahallesi’nde bulunan Fatih İlköğretim Okulu’nun bulunduğu sokak, geçtiğimiz yıllarda dökülen asfaltta kot farkının hesaba katılmaması nedeniyle her yağmur yağdığında sular altında kalıyor. Yağışlı havalarda öğrenciler, okullarına girmekte zorluk yaşarken iddiaya göre yapılan onca şikâyete rağmen yıllardır bu soruna ne Düzce Belediyesi, ne de mahalle muhtarı çözüm üretti. Veliler ise isyan etme noktasına geldi.

Düzce 18.02.2022, 19:05
2458
ÖĞRENCİLER OKULLARINA GİRMEKTE ZORLANIYOR
banner1032

Geçtiğimiz yıllarda, yüzlerce öğrencinin eğitim gördüğü Fatih İlköğretim Okulu’nun bulunduğu Fevziçakmak Mahallesi Tevfik Demir Sokak üzerinde asfalt çalışması yapıldı.

İddiaya göre çalışmalar esnasında kot farkının yanlış hesaplanması, Fatih İlköğretim Okulu öğrenci ve velileri için çileye dönüştü. Her yağmur yağdığında, kot farkından okulun önünde oluşan su göleti nedeniyle öğrenciler okullarına girmekte büyük zorluk yaşarken, veliler de bu duruma tepki gösterdi.

Düzce Belediyesi ve Mahalle Muhtarı Soner Günher’e yaptıkları onlarca şikâyete rağmen sonuç alamadıklarını kaydeden mahalle sakinleri, son çareyi şikâyetlerini 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na göndermekte buldu.

Konu ile ilgili şikâyetlerini defalarca iletmelerine rağmen çözümsüzlükten yakınan bir mahalle sakini, “Bugün yine bu sorunumuz ile ilgili mahalle muhtarımızı aradım, ancak kendisine bir türlü ulaşamıyoruz. Burada öğrenciler okullarına girip – çıkarken, büyük zorluk yaşıyor. Çocukların ayakları ıslanıyor ve okul bitene kadar, ıslak ayakla dolaşmak zorunda kalıyorlar. Biz bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz” dedi.   

Öğrenciler ve velileri şimdi sorunun çözümüne yönelik atılacak adımı bekliyor.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (7)
isimsiz 8 ay önce
bi derdimiz bu olsun
T.C 8 ay önce
ibb yi elestirenler konu ak parti belediyeleri olunca sesleri cikmiyor sizi Allah affetmez kalplerde bu kadar kin mefret duygusu varken
Bir bakin bu twet basligi 8 ay önce
https://twitter.com/hashtag/kenanhocamizgitmesin?t=lvPI7YILQlN_nlZJuiU6IA&s=08
Tatar ramazan 8 ay önce
Olsun "YOL YAPTI" demiştik.
Muhtar amca 2.kez seçilmiştir. Olsun.
N arar 8 ay önce
Asar deresinin iki tarafındaki yollarda aynı bugünkü cisenti yağmurda bile rezalet acaba belediye fen işleri yetkilileri hiçmi yürümüyorlar oralarda sağanak yağmurlarda küçük su şakuş köprüsü arası nerdeysedükkanlara su girecek
Osman81 8 ay önce
Iyi işte hem yüzme ve uzun atlama kursu verebilirler
NERDESİN İSKİ 8 ay önce
Muhtarım iskiyi çağırın. Eyy iski nerdesin buranın suyunu alıyosun. Doğru düzgün alsana hep yolda kalmış sular.
12
parçalı bulutlu