banner851

banner614

OKULLAR AÇILDI, YOLCU SAYISI ARTTI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü öncülüğünde şehrin ulaşım master planı çerçevesinde kurulan Ulaşım A.Ş. ile birlikte değiştirilen toplu taşıma sistemi, kış aylarının gelmesi ve okulların açılmasıyla birlikte yolcu rekorunu tazeledi. 130 araçlık ulaşım filosu 1 günde 31 bin 240 yolcu taşıdı.

banner619
Düzce 12.10.2021, 13:30 13.10.2021, 18:40
1239
OKULLAR AÇILDI, YOLCU SAYISI ARTTI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün liderliğinde geçtiğimiz yıl eylül ayında Düzce’de toplu taşıma sistemi baştan aşağı yenilendi. Araların küçülüp sefer sayısının sıklaştığı yeni sistemde otobüs bekleme süreleri minimize edildi. Belediyenin cebinden tek kuruş çıkmadan bir gecede ulaşımda yapılan devrimle artık belediye iştiraki Ulaşım A.Ş. 33 hatta  yolcu taşıyor.

Pandemi sürecinde çalışanları mağdur etmemek için ulaşımda tedbirler alan Düzce Belediyesi okulların açılmasıyla da ihtiyaç duyulan hatlara da ek seferler düzenlemeye başladı. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla toplu taşımaya ilginin artması sayesinde Ulaşım A.Ş. günlük yolcu rekorunu tazeledi. 11 Ekim Pazartesi günü 31 bin 240 yolcu, ‘Uğurböcekleri’ ile seyahat etti.

ARAÇ SAYISI ARTTI EK SEFERLER KOYULDU

Düzce Belediyesi, vatandaşların iş ve okullarına ulaşımlarında sorun yaşama ihtimalini ön görerek hem araç sayısını artırdı hem de ek seferler koydu. Buna göre 108 adet küçük otobüsler Düzce yollarını aşındırırken büyük ve körüklü otobüsler de özellikle yoğunluğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde seferlerini sürdürüyor. Öte yandan ek seferler de devreye alınarak bekleme süresi kısaltıldı.

ÜNİVERSİTE-YURT ARASINA SEFER

Düzce Belediyesi, üniversitenin açılmasıyla daha önce yurtlara olan seferleri de yeniden hizmete aldı. 33 hat üzerinde Düzcelileri taşıyan araçlar, üniversite öğrencilerini de yurtlara kadar taşıyor. Ayrıca Boğaziçi seferleri de 8 araçla çalışmaya başladı.

Yorumlar (14)
Konuralp 14 saat önce
konuralpten ünv. hastahanesine 1 saate bir sefer var. Bu nasıl hizmet.
herkes oturduğu yerden haber yapıyor...
düzceli 3 gün önce
Madem uğurböceklerinizden çok memnunsunuz saat 5.30 da atatürk bulvarına gel de gör bakalım binebiliyor musun yada sosyal mesafeye uyabiliyor musun
MLK 3 gün önce
Vatandaş daha fazla mağdur edilemezdi zaten. Birde bunu iyi bir işmiş gibi lense etmeye çalışarak rekor taşıma oldu diyorsunuz. Memleket covidden kırılırken siz insanları sırt sırta taşıyorsunuz. Yetmezmiş gibi araçlar doldukça yolcu almıyor insanların boş yere vaktini çalıyorsunuz.
YAVUZ0881 3 gün önce
Yine boş kaldınız haber yapacak bir şey bulamadınız belediyenin sacmaligini rekor diye haber yapıyorsunuz 10 üzerinden 11 verdim a haberin şubesi ÖNCÜ
Atınç 3 gün önce
80 Vilayetin hiç birinde Olmayan Tırtıl Otobüslere Düzcelileri Tıkan zihniyet Düşmez Kalkmaz Bir ALLAH unutmayın!!!
811111 3 gün önce
Otobus hatlarini duzenleyen G.Z...Mimar sinan cd.sinden saatte 1 otobus geciyor hst.neye..Sizn gibi belediyeciligi bilmeyenlerin ne isi var orda..Zulmunuz yeter ...d...gidin..
Vatandaş 3 gün önce
Tabi kırılır öğrenciler sabah sıkış sıkış arabaya zorla biniyor
:) 3 gün önce
boş otobüs yakalayayım diye taa kent parkın oradaki durağa kadar yürüyorum çarşıdan sözde 10 dakika da bir geliyordu otobüsler 18 numaralı metek toki hattı 30 dakika da bir gelirse şükür ediyorum .d
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın