banner851

banner614

OKULUNUN YIKILDIĞINI GÖREN ÇOCUK ÜZÜLDÜ

banner619

17 Ağustos ve 12 Kasım 1999’da iki büyük deprem görmüş Düzce’de riskli binaların yıkımları sürüyor. Olası bir depremde risk taşıyan 1962 yılında eğitim öğretme başlamış olan Işık İlkokulu B bloğunun yıkımı yapılıyor.

banner846
Düzce 02.04.2020, 15:08 02.04.2020, 15:31
4087
OKULUNUN YIKILDIĞINI GÖREN ÇOCUK ÜZÜLDÜ
banner844

Düzce Valiliği deprem tahkik raporları sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen 5 okulun yıkılarak yerine yeni binalar yapılacağı bildirmişti.

Bu kapsama yıkılacak olan 5 okuldan biri olan ve 1967 yılında eğitim hayatına başlamış binlerce çocuk mezun etmiş olan Işık İlkokulu, korona virüs salgını nedeniyle kapalı olması da fırsat bilinerek yıkımına başlandı.

A ve B bloktan oluşan okulun B bloğunun yıkılıp A blokta okullar açılırsa ikili eğitim vereceği öğrenildi. 2 katlı okulun yıkım işlemleri devam ederken okuldan mezun olan şimdi ortaokula giden Berat Can okulunun yıkılıyor olduğuna üzüldüğünü söyledi.

Berat Can yenisinin bir an önce yapılmasını dileyerek “Ben bu okulda okudum, okulumuzu yıkıyorlar çok üzüldüm. Yenisinin bir an önce yakılmasını bekliyorum ve merak ediyorum. Niye yıktıklarını anlamadığım için çok üzüldüm. Eski okulumuz çok iyiydi. Anasınıfı dahil 5 sene burada okudum” ifadelerinde bulundu.

 

Okulun yıkım ve enkaz kaldırma işlemleri sürüyor.

Yorumlar (5)
murat demir 1 yıl önce
cami kebirdeki evim yıkıldı.lisem yıkıldı simdi ılkokulum
Işık okullu 1 yıl önce
Düzeltme : 1962 Aralık ayında hizmete girdi. 1967 yılında 2.katı yapılarak devam etti. Ben de 1965 yılında kayıt oldum. O binlerce öğrencinin ışığıdır, IŞIK İLKOKULU
Düzceli 1 yıl önce
Hemen yıkıp yerine 06- yaş ve üzeri kuran kursu, hafızlık yurdu yada imam hatip yapın nede olsa bunlara acayip derece ihtiyaç var
sozbeyy 1 yıl önce
Asabi. Fetö yurtlarını okullanırımı yaptıran yapılması için arsa veren hatta ve hatta bunalrı üst düzey kadrolara getiren chp mıydı akp miydi bi çok değil 5 6 yıl geriye gitsene o kadar da hatırlarsın heralde dimi
Asabi 1 yıl önce
İnşallah. Bu topraklar Müslüman elhamdülillah. Ruhban okulu yapacak kemalist kadro yok artık! CHP gelirse iktidara veya dialogcu FETÖ pislikleri, onlar sizin istediğiniz sapik ideolojiler için dans balo salonu yapar.
15°
parçalı bulutlu