banner614

ÖNCE SERGİLENECEK SONRA SATILACAK

banner619

Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı yaban hayatı koruma ekipleri yaptığı denetimler sırasında kaçak avlanırken yakalanan şahıslara ait silahlar ihale ila satılacak. Ancak ihale öncesinde kaçak avlananların silahları görücüye çıkartılarak sergilenecek.

banner846
Düzce 08.07.2020, 16:28 08.07.2020, 18:26
4255
banner844

  Av yasaklarının olduğu dönemde, avlanmanın yasak olduğu saatlerde ve yerlerde yapılan uygulamalar sırasında Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yaban Hayatı koruma ekipleri tarafından yakalanan kaçak avcıları kullandığı silahlara ve fişeklere ekipler tarafından el konuluyordu.

Uygulamalar sonrasında ekipleri el koyduğu silah ve mühimmat ise her yıl yapılan ihaleler ile satılıyordu. Bu yılda çeşitli dönemlerde kaçak avcılara ait el konulan 31 adet silah, 23 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak açık artırma usulü ile satılacak.

Ancak ihale öncesinde yakalanan silahlar, Düzce Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü bahçesinde görücüye çıkartılacak. Bu sene 31 adet silah görücüye çıkartılarak, ilgilenenlerin incelemesine sunulacak. Silahların sergilenmesi ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada; Şube Müdürlüğümüz yaban hayatı koruma kontrol ekipleri tarafından 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince arazide yapılan kontrol ve denetimlerde av kabahatini oluşturan 31 adet av tüfeği 23.07.2020 Perşembe günü ihalesi yapılarak satışa çıkarılacaktır.

 

İhaleden önce 10.07.2020 Cuma günü saat 14.00- 17.00 arasında av tüfekleri Şube Müdürlüğümüz bahçesinde, sosyal mesafe kuralları içerisinde incelemek isteyenler için teşhir edilecektir” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (4)
Avcı 12 ay önce
Kesinlikle almayın ağlayanın malı gülene yar olmaz
Selim 12 ay önce
Uyuşturucumu bu imha edilsin.. O vakit kaçakçılardan ele geçirilen paraları da imha edelim. Silah dediğin av tüfeği,kullanımı da ruhsat dahilinde serbest..
pahalıya satıyorsunuz 12 ay önce
çok güzel iyi bir şey, ancak, bayi fiyatına satıyorsunuz, biraz ucuz satın ki o kaçak avlanan ve tüfeğini kaptıranlar da, bak biz kaça aldık kaç kuruşa gitti diye hayıflansınlar belki bir daha kaçak avlanmazlar
Suat 12 ay önce
Silahlar neden satiliyor imha edilmesi gerekmezmi . Vatandasin elinden aldınız simdi para kazanmak icin satıyorsunuz. Hic olmazsa silahları sahiplerine ceza odemeleri karşılığı verin.
18°
parçalı az bulutlu