banner851

banner955

ÖNCÜ HABER GÜNDEME TAŞIDI, İL ÖZEL İDARE HAREKETE GEÇTİ

Merkez’e bağlı Bahçeköy’de sağanak yağışların ardından sular altındaki yoldan okula ulaşmaya çalışan öğrencilerin çileli yolculuğu Öncü Haber’in konuyu haberleştirilmesinin ardından sona erdirildi. Düzce İl Özel İdaresi ekipleri, okul yolundaki ve yanında bulunan tarladaki suları tahliye etti. Dolgu malzemesi dökülen yol çamurdan da arındırılmış oldu.

Düzce 02.03.2022, 12:25 02.03.2022, 17:12
2878

Düzce Merkez’e bağlı Bahçeköy’de kentte etkili olan sağanak yağışların ardından köydeki yaklaşık 30 hanenin bahçesi sular altında kalmış, kanalizasyon sistemi olmayan köyde lağım çukurları da taşmıştı.

En büyük mağduriyeti yaşayanlar ise günlerdir suyla kaplı yoldan yürüyerek okula gitmek zorunda kalan Bahçeköy İlkokulu’nda eğitim gören öğrenciler olmuştu.

Haberimizin ardından İl Özel İdaresi harekete geçti

Velilerin seslerini duyurmak için Öncü Haber Whatsapp Hattı’na başvurmasıyla konunun gündeme taşınmasının ardından öğrencilerin çilesi okul yolculuğu sona erdirildi.

Haberimiz sonrası harekete geçen Düzce İl Özel İdaresi ekipleri, okul yolundaki ve yanında bulunan tarladaki suları tahliye etti.

Dolgu malzemesi dökülen yol çamurdan da arındırılmış oldu. Böylece Bahçeköylü öğrencilerin okul yolu konforlu hale getirildi.

Bahçeköy halkı şimdi de yıllardır her yağmur sonrası taşan lağım kuyularına karşı kurulacak kanalizasyon sistemi için atılacak adımı bekliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (1)
dzcli 8 ay önce
yaptık demek için yapılan bir şey gibi görünüyor
27
parçalı bulutlu