banner851

banner614

ÖNCÜ HABER VATANDAŞA SORDU…

banner619

Düzce’nin çehresi yepyeni bir görünüme kavuşturması beklenen Millet Bahçesi için temmuz ayı içerisinde ilk kazmanın vurulması bekleniyor. Peki Düzceliler, şehrin merkezinde yer alan iki park ve bir meydanı kapsayan Millet Bahçesi 1. Etap Projesi’nin içerisinde neler görmek istiyor? Öncü Haber ekibi, bu sorunun yanıtını almak için vatandaşlara mikrofon uzattı.

banner846
Düzce 30.06.2020, 09:00
2553
ÖNCÜ HABER VATANDAŞA SORDU…
banner844

İnönü, Avni Akyol parkları ile Anıtpark Meydanı’nı kapsayacak “Millet Bahçesi” 1. etap projesinin inşaat ihalesi TOKİ tarafından 15 Mayıs 2020 Cuma günü gerçekleştirilirken, alanda düzenleme ve hazırlıklar tamamlandı.

Toplam 30 bin metrekare alanda yapılacak ‘Düzce Millet Bahçesi’ için haziran ayında başlayacağı duyurulan çalışmalar temmuz ayına sarkarken, Düzceli vatandaşlar Millet Bahçesi içinde neler görmek istediklerini Öncü Haber’e anlattı.

Bazı vatandaşlar, Millet Bahçesi içinde oturma alanları, çocuk oyun alanları, havuzlar ve belediyeye ait tesisler görmek istediklerini söylerken, bazıları ise belediyenin Millet Bahçesi dışında diğer öncelikli çalışmalara ağırlık vermesi gerektiğini ifade etti.

“Seçimlerin üzerinden uzun zaman geçti, elle tutulur gözle görülür bir hizmet göremedik”

Millet Bahçesi’nin Düzce’nin önceliği olmadığını söyleyen bir vatandaş, “Millet Bahçesi’nden önce Düzce’ye yapılması gereken çok hizmetler var. O kadar yıkılan yer var. Seçimin üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen Biz Düzce’de elle tutulur, gözle görülür bir hizmet göremedik. Millet Bahçesinden önce Düzce’nin ana problemleri çözmeli.” dedi.

“Millet Bahçesi milletin olacaksa, millete faydalı olacak her şey yapılabilir”

Bir başka vatandaş da, “Millet bahçeleri, millet için yapılan bir proje. Burada halka faydalı olan her şey konulabilir içine. Mesela, çocukların oynayabileceği alanlar, yeşillikler, gölgelikler, çardaklar gibi. Halkın huzur bulacağı bir yer yapılabilir.” diye konuştu.

“Çocuklara öncelik verilmeli”

Millet Bahçesi’nin çocuklar için özel bir yer olmasını gerektiğini ifade eden bir başka vatandaş, “Millet Bahçesi projesini destekliyorum. Ancak, bu proje çocuklar için özel bir yer olmalı. İçinde çocuklara özel alanlar olmalı.” şeklinde konuştu.

“İçinde belediyenin işleteceği tesisler olmalı”

Millet Bahçesi içinde belediyeye ait tesisleri görmek istediğini dile getiren bir başka vatandaş, “Burası halkın oturacağı, dinleneceği özel bir yer olacak sonuçta. Bu yüzden insanlar bu huzur dolu ortamda, çayını ve kahvesini içmek isteyecek. Bu nedenle Belediyenin işleteceği özel tesisler ve kafeteryalar olabilir içinde.” ifadelerini kullandı.

“Millet Bahçesi’nin içinde yeşillik ve havuzlar olmalı”

Millet Bahçesi içinde yeşillik alanlarının bol olmasını ve süs havuzlarının olmasını isteyen başka bir vatandaş, “Sonuçta bu proje, Düzce halkı için yapılacak. Bu nedenle görsel bakımdan çok iyi olmalı. İçinde bol yeşilliklerin, süs havuzlarının olması gerekiyor. Çünkü Düzce Millet Bahçesi, bildiğim kadarıyla geniş bir alana yapılacak. Çocuk oyun alanları ve insanların güzel vakit geçirebileceği alanlar, kent mobilyaları yapılabilir.” ifadelerine yer verdi.

“Güzel bir proje olacağına inanıyorum”

Millet Bahçesi Projesi için, “Güzel bir proje olacağına inanıyorum.” diyen bir başka vatandaş ise, “Millet Bahçesi Projesi büyük bir proje. İnsanların içinde ne görmek istedikleri, bu projenin içinde olacaktır diye düşünüyorum.” diyerek düşüncesini dile getirdi.

Yorumlar (12)
vali beye 12 ay önce
suriyeli ıraklı afganlı görmek istemiyorum her yerde.Ne rahatlar.Her buldukları yere çöküyorlar.çekirge gibiler...Geçen gün 5 suriyeli veled çocuğumu dövmüşler..Ya bunları uyarın yada ben bilmiyorum neler olur...
kızgın halk 12 ay önce
Melen Parkda Suriyeliden Afganlıdan geçilmiyor.Vatanları perişan bunlar burda lay lay lom.Vatan gitmiş umurlarında değil.Yedikleri içtikleri yerlerde.Bağıra bağıra konuşmalar...Millet bahçesinide onlara tahsisi edersin Başkan.
çoktafifi 13 ay önce
Millet bahçesi olurda çekirdek çitleyip nargile tüttüren suriler olmadan olur mu? birkaç da partili bahçede yuvarlandı mı başka bir şey istemem. Ha gider miyim? Zannetmem.
Duzceli 13 ay önce
Melen park projesinin üstesinden geldi düzce belediyesi şimdi yeni projeye atılıyor göz boyamayin arkadaşlar icraat yapın sunumlar güzel yalnız bir işin sonunu alka gösterin bizde inanalım düzce belediyesi çalışıyor diye ovunelim çalışanlarına ödeme yapamıyor yeni projeden bahsediyor gülüyorum ben sadece hadi hayırlısı bakalım utandir beni düzce belediyesi
Duzceli 13 ay önce
Bir çay bir simit bedava olmalı
Yamalı Pantalon 13 ay önce
Bol miktarda ağaç ve oturma alanı, ayrıca maliyetinde gıda hizmeti.
Osman 13 ay önce
Umumi hela da lazım.
Yığlcalı 13 ay önce
Bakalım kimlere hangi badem bıyıklı feto eskilerine peşkeş çekilip rant yaratılacak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın