banner851

banner614

ÖNCÜ TV PAZARYERİNİN NABZINI TUTTU

banner619

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de yeni önlemler alınmaya devam ediliyor. Yetkililer zorunlu olmadıkça ‘sokağa çıkmayın’ uyarısı yapıyor. Uzmanlar ise sokağa çıkmak zorunda olanlara eldiven takma, kolonya bulundurma ve kalabalık yerlerden uzak durma tavsiyesinde bulunuyor. Peki, vatandaşın Düzce’de yoğun olarak kullandığı pazarlarda son durum nasıl? Yoğunluk yaşanıyor mu? Hijyen şartlarına uyuldu mu? Öncü TV, pazartesi günleri Aziziye Mahallesi’nde kurulan Köylü Pazarının nabzını tuttu.

banner846
Düzce 07.04.2020, 12:28 08.04.2020, 12:21
2405
banner844

Düzce’de vatandaşlar, Yeni Tip (Covid-19) salgınına rağmen, pazartesi günleri kurulan Köylü Pazarı’na akın etti. Pazar yerinde satış yapan esnafların tümünün alınan hijyen tedbirlerine uyduğu görülürken, pazar alış-verişi yapan bazı esnafların sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

Korona salgınına karşı maske ve eldivenle satış yapan esnaflar, ürünlere dokunarak almak isteyen vatandaşları uyarıyor. Esnaflar, yetkililer tarafından alınan tüm kurallara halk sağlığı için uyduklarını söyleyerek, “Halkımızın sağlığı için maske ve eldiven takıyoruz. Maske ve eldivenleri sık sık değiştiriyoruz. Bazı müşterilerimiz, ürünleri dokunarak almak istiyor. Biz bu müşterilerimizi uyarıyoruz” dedi.

“BÜYÜK MARKETLERİN MANAV REYONLARI DENETLENMELİ…”

Bir başka pazarcı esnafı da büyük zincir marketlerin manav reyonlarında meyve ve sebze fahiş fiyatlara satıldığını dile getirerek, “Yetkililer vatandaşlara mümkün olmadığı sürece evden çıkmayın ve kalabalık ortamlara girmeyin uyarısında bulunuyor. Ben yetkililerden büyük marketlerin manav reyonlarının denetlenmesini istiyorum. Fahiş fiyata ürünler satılıyor. Bu nedenle vatandaşlar semt pazarlarına akın ediyor. Bu bizim işimize geliyor ama halk sağlığı için kalabalık bir ortamda durmak iyi değil. Bu nedenle büyük marketlerin manav reyonları denetlenirse bu halk sağlığı açısından iyi olur. Pazaryerlerinde kalabalık olmaz.” diye konuştu.

“DÜZCE HALKI KURALLARA UYMUYOR…”

“Düzce halkı kurallara uymuyor” diyen bir başka esnaf ise, “Biz Düzce’nin ilçelerinde kurulan pazarlara da gidiyoruz. İlçelerde bulunan insanları, kurallara uyduğunu görüyoruz. Ama maalesef Düzce insanımız ne sosyal mesafe kurallarına uyuyor, ne de diğer kurallara. Mesela tezgahtaki ürünü eliyle seçerek almak istiyor. Biz bu tarz müşterilerimizi uyarıyoruz. Yine de buna rağmen, kendisi seçmek istiyor.” şeklinde konuştu.  

Yorumlar (3)
mağdur 1 yıl önce
Şu mal dizme yasağı kuralınıda adam gibi uygulayıp vatandaşın kazıklanmasını engelleseniz daha hayırlı iş yapmış olursunuz.Tezgahta kız gösterip poşete kocakarı doldurma işi...
Düzceli 1 yıl önce
Ewet marketlerde sebze meyveler pazardan epeyce pahallı mecbur pazar tercih ediyoruz. Marketlerde fiyat denetlemelerinin yapılmadığı belli.
Vatandaş 1 yıl önce
Vatandaş haklı bu zamana kadar seçmece almadığı sürece ne kadar çürük çarık varsa doldurdunuz cebin de 3 kuruş para yok olanı da çürük meyve sebzeye vermek istemiyorlar biraz vicdanlı olursanız kimse ellemez merak etmeyin