banner851

banner955

‘ONDAN NASİPLENMEMİŞ GENÇLİK NOKSANDIR’

Düzce'nin geçmiş dönem valilerinden, araştırmacı-yazar Adnan Yılmaz, Düzce’de gençlerle buluşarak ‘Asım’ın Nesli’ konulu konferans verdi.

Düzce 15.03.2022, 11:02 15.03.2022, 17:27
493
banner1032

Düzce'nin geçmiş dönem valilerinden ve araştırmacı-yazar Adnan Yılmaz, Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümü nedeniyle Düzce Belediyesi tarafından düzenlenen "Asım'ın Nesli" konulu konferans için kente geldi.

Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Düzce Valisi Cevdet Atay, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Naci Akkaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, protokol üyeleri ve öğrenciler katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konferans için kürsüye çıkan Adnan Yılmaz, protokolü ve gençleri selamlamasının ardından ilk olarak Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un kişiliğinden örnekler verdi.

‘Akif’ten nasiplenmemiş gençlik noksandır’

Ersoy’un ‘Safahat’ isimli külliyatının altıncı kitabı olan ‘Asım’ üzerinden gençlere alıntılar yaparak, gençlere birer Asım olmaları yönünde telkinde bulundu. “Mehmet Akif’le ve onun idealleriyle buluşalım. Ondan nasiplenmemiş gençlik noksandır” cümleleriyle konuşmasını sürdüren Yılmaz, ülke olarak geleceğe sağlam adımlarla yürüyebilmemiz için gençliğe ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Akif’in İstiklal Marşı ve Çanakkale Şehitleri şiirlerini yazma süreçlerini de katılımcılara aktaran Yılmaz, İstiklal Marşı’nın her kıtasında ki anlatımın geleceğe de ışık tuttuğundan bahsetmesinin yanında 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107’nci yılını da andı. Yılmaz, konferansın sonunda gençlere çok çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Konferans, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

banner844
Yorumlar (5)
Sadettin Saran 7 ay önce
İstiklal marşında ayağa kalkmayanlar....
Akepe toplantılarında görmüştük.
veli 7 ay önce
siz nasiplendiniz de ne oldu ülkenin hali ortada
Gençlik 7 ay önce
Seni hiç iyi hatırlamıyorum vali bey anca millete gösteriş olsun diye fotoğrafını çektirir dururdun farklı davaların olunca merkeze nasıl da çekildin girdiğin kul hakları burnundan gelsin
Düzceli 7 ay önce
gözünün yaşına bakmadan sırf sizden değil diye işten çıkardığın insanların ahı boynunda kalsın vali efendi. 5 vakit namazını esirgemez ama çatır çatır kul hakkı yer, insanların ekmeğiyle oynar, şekerim var diye sinirinden herkesin kalbini kırardın
KÜRŞAT YILMAZ 7 ay önce
Atatürk'ün adını ağzına aldı mı çok merak ediyorum...
14
parçalı bulutlu