banner851

banner614

ORTAK DEĞİŞİM TALEBİ 1881’DEKİ ‘8’ OLDU

Düzce Belediyesi’nin merakla beklenen yeni logosu bugün Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde düzenlenen lansman toplantısı ile tanıtıldı. Bizzat Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Düzce’nin şaha kalkışını temsil ediyor’ diyerek detaylarını anlattığı logoya ilişkin katılımcılardan da çok sayıda öneri geldi. Gelecek ay Düzce Belediye Meclisi’nin onayına sunulacak logoya ilişkin tavsiyeleri dikkatle dinleyen Başkan Özlü, tasarımı yapan ajans yetkilisinden revizyon talep etti.

banner619
Düzce 24.05.2021, 16:00 24.05.2021, 18:02
961

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, "Yeni bir vizyon ile Düzce Belediyesi" sloganıyla Düzce Belediyesi’nin yeni logosunu tanıttı. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşen lansman toplantısında şaha kalkan at üzerindeki Konuralp Gazi figürünün yer aldığı logo büyük alkış aldı.

Logonun esin kaynağı ve temsil ettiği değerler üzerine yaptığı açıklama sonrası katılımcıların görüş ve önerilerine kulak veren Başkan Özlü, gelecek ay Düzce Belediyesi Meclisi gündemine taşınacak logoya son halini Düzceliler’in vermesini istedi.

Siyasilerden STK temsilcilerine, gençlerden idarecilere birçok davetli mikrofonu eline alarak logoya dair memnuniyet ve tavsiyelerini paylaştı.

Başkan Özlü, yeni logonun altında bulunan Düzce Belediyesi’nin kuruluş ve aynı zamanda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yılı olan 1881 yazısı üzerinde ağırlık kazanan değişim önerilerini dikkatle dinledi. 1881’deki beyaz renkli ilk 8 yazısının daha belirgin olması yönünde ortak görüş ortaya çıkarken, tasarımı hazırlayan ajans temsilcilerinden revizyon yapılması talep edildi.

Düzcespor’u temsil eden mavi ve kırmızı renklerinin hâkim olduğu logoda sadeliği ön planda tuttuklarını vurgulayan Özlü, katılımcılardan gelen tüm öneriler ışığında tasarımı güncellenecek logonun haziran ayındaki ilk meclis toplantısında onaya sunulacağını aktardı.

banner844
Yorumlar (9)
BELEDİYECİ 4 ay önce
çok çok kötü bir logo.eskisi daha güzeldi.bu nasıl bir tasarım son derece kötü.
Resul İnan 4 ay önce
hadi ACANS yetkilisi almış cukkasını utanmadan katılmış toplantıya, BAKAN ın ayakları titrememiş mi sahneye sunmaya çıkarken.
Aa 4 ay önce
Yeşil Düzce idik eskiden…
Bravo 4 ay önce
Şu haberin fotoğrafında bulunan kişilerin içinde bile maskesi burun altında olanlar var yani ne desek bilemiyorum bir yılı geçti ama biz maske takmayı öğrenemedik bravo bize
Alperen 4 ay önce
Çok Basit Ve ilkokul 5 Sınıf öğrencisinin bile preje resim Ve Logo çalışmasının gölgesinde kalacak bi çalışma olmuş bumuydu okadar patırdı çatırdı Düzcenin Yöresel hiçbir motifinin işlenmediği bir çalışma olmuş Eskisi Daha iyi Emin olun
CAN 4 ay önce
BU LOGO HIC OLMAMIS COK BASIT COK ILK OKUL COCUKLARI DAHA IYI YAPARDI ATIN LOGOYLA NE ALAKASI VAR DÜZCEMIZ YESIL DOGASIYLA LOGO OLMASI LAZIM
Ali 4 ay önce
Ya cidden mi ya? Bu nasıl bir logo ne demek memnun kaldık ne demek alkışladık benim canım sıkıldı görünce bu nasıl bir iştir? Meclistekilere değil tasarımcılara soracaksınız onu Sayın Özlü! Bu logo ne dinamik ne çağı yakalamış bir logo. Cidden üzücü. Bir belediye logosu bir bakkal logosundan daha kötü olamaz, olmamalı.
Aslan 4 ay önce
Neyini alkışladınız Allah aşkına
MOTORCU 4 ay önce
ŞAKŞAKÇI BİZİM MİLLET
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın