banner851

banner955

OTOBÜSLER YİNE BİLDİĞİNİZ GİBİ…

Düzce’de salgın yeniden etkisini arttırarak kırmızı kentlerin sınırına dayanırken, halk otobüslerinden gelen görüntülerdeki kural tanımazlık değişmedi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında otobüslere ayakta yolcu alması yasak olmasına rağmen otobüs tıka basa doldurularak bulaş riskine davetiye çıkarıldı.

Düzce 18.03.2021, 16:10 18.03.2021, 17:55
2885

Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında bulaş riskini azaltmak için şehiriçi halk otobüslerinde ayakta yolcu alınması yasaklandı. Buna ek olarak da vatandaşların ulaşım kartlarına HES kodlarını entegre etmesi zorunluluğu getirildi.

DENETİMSİZLİK BİR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNDE

Daha önce defalarca kez gündeme taşınmasına rağmen toplumsal hayatın önemli bir bölümü olan otobüslerdeki manzara değişmedi. Salgının kontrol altına alınması açısından büyük bir önem taşıdığı halde otobüslerde kurallara uyulmaması denetimsizliği bir kez daha gözler önüne serdi.

SÖZDE YASAK VAR!

Duyarlı bir vatandaş, yasaklara rağmen tıka basa yolcuyla şehir içinde sefer yapan Düzce Belediyesi’ne ait bir otobüsün görüntüsünü daha 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdi. Görüntülerde otobüsün koltuk kapasitesinin dolu olduğu ve birçok yolcunu ayakta, dip dibe yolculuk ettiği görülüyor.

‘MECBUR KALMASAM BİNMEM’

Otobüslerdeki kural tanımazlığa tepki gösteren ve kronik hastalığı bulunduğunu belirten vatandaş, “Kronik hastayım. Mecbur kalmasam zaten binmem. Böyle rezalet olunca göndermek istedim” ifadelerini kullandı.

‘HES KODU DELİNİYOR’ İDDİASI

HES Kodu zorunluluğunun da iki binişlik kartlarla ihlal edildiğini iddia eden vatandaş, “Kartı olmayanlar iki binişlik karta HES kodu tanımlamadan binebiliyor ama HES kodu tanımlanmayan kartların yolcusunu almıyorlar” cümlesiyle de tuhaf duruma dikkat çekti.

Vaka sayısının yeniden artışa geçerek ‘kırmızı’ renge adım adım yaklaşan kentte her alanda kurallara bütünüyle uyulması büyük önem taşırken halk otobüslerinden gelen görüntüler korkutuyor. Her gün tıka basa otobüslere binerek yolculuk yapmak zorunda kalan vatandaşlar denetimlerin arttırılmasını istiyor.

(ÖNCÜ HABER MERKEZİ)

Yorumlar (18)
Düzceden biri 2 yıl önce
Bu otobüsteki görüntü düzce değil zaten madem görüntüyümyollayanın kronik rahatsızlığı var niye biniyor???
Yorumsuz 2 yıl önce
Şikayet ediyoruz da ne oluyor belediyeyi almışlar arkalarına anlaşılan beyaz masaya şikayet ettik kameralara bakmışlar ayakta yolcu yokmuş. Şöför beyin de dediği gibi şikayet etsen ne olacak edersen et diyor haklıymış ettik de ne oldu yalancı olduk. Virüs var neden ayakta yolcu alıyorsun yasak değil mi diyorum virüs varsa evinde otur diyor çalışmayacagoz sanırım biz yada her otobüse binen gezmeye gidiyor diye düşünüyor zavallı
Cash81 2 yıl önce
Herkes faruk özlü gibi audi a6 ya binemiyor düdük gibi minibüsleri düzcelilere layik gördüler yazık kimler yönetiyor düzceyi
Esnaf 2 yıl önce
Bu rezalete sebep olan Doktoru bu rezaletin başına vermişler ...SÜperrrr
Yakışır duzceye....
jaccki 2 yıl önce
Bakan dediler Akpli vatandaslarimiz bakan ama ne bakan birtane icraati olmadigi gibi olanlarida maf eden kocaman bir bakan.. Duzce gordu de boylesini hic gormemisti ..Birakin artik su din uzerinden siyaseti oy vermeyi goruyorsunuz iste
Vatandaş 2 yıl önce
Bir an önce otobüs seferleri arttırılmalı ve kutu gibi küçük minibüslerden yeşil üniversite otobüslerine geçilmeli veya daha eski otobüsler gibi büyük otobüslerle sefer konulmalı duyan varmı bizi bilmiyorum ama yine şikayetimizi yazıyoruz ... Bazen küçücük minibüsler iş çıkışı haya beklemek zorunda kalıyoruz bide trafik oluşturuyor ya yazık bir an önce seferleri arttırıp arabaları büyütmeli
otobüs 2 yıl önce
büyük otobüslerin masrafı belediyeye, kutular sahibine ait belediye masrafı az ve 50% pay alıyor belediye bir de. inanılmaz düşük masrafı var o yüzden geçmiyor olabilirler bence ama kaybediyorlar bizi kesinlikle.
Sağlıkçı 2 yıl önce
Yazık günah vAllahi verilen emeğe akıtılan tere yazık belediyenin otobüsüne geldiği zaman ceza yok gariban birisi bu görüntülere sebep olsa Şuan da kaç bin tl ceza kesilmişti bu mudur sosyal mesafe vali bey belediye başkanı niye görmezden geliyorsunuz bu görüntüleri
Mahkum 2 yıl önce
Duduk gibi minubusler.ortada zaten yer yok.2 kisi karsilikli oturamiyor.otursa dizler birbirine degiyor..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız