banner851

banner955

OTOGARDAN BELEDİYE’NİN ÖNÜNE GİTTİLER

Düzce’de minibüsçüler, S Plaka eylemi yaptı. Düzce Şehirler Arası Otobüs Terminalinde toplanan minibüsçüler, oluşturdukları konvoyla Düzce Belediyesinin önüne geldi. Burada, S Plaka ve Güzergah ruhsatları ile ilgili seslerini Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ye duyurmak için basın açıklaması yaptı.

Düzce 17.07.2020, 12:31 18.07.2020, 10:15
2365

Düzce servisçiler esnafı tarafından Düzce Belediyesinin önünde eylem gerçekleştirildi. Belediyenin yaptığı uygulamalara karşı sitem eden, haklarının yendiğini düşünen S plaka sahipleri, Düzce Şehirler Arası Otobüs Terminalinden Düzce Belediyesinin önüne kadar konvoy oluşturdular. Konvoy nedeniyle, trafikte kısa süreli sıkışmalar oluşurken, polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı.

D4 ve D2 belgelerine sahip olmalarına rağmen ilçelere servis çekememekten yakınan S plaka sahipleri Düzce Belediyesi’ne seslerini duyurmak üzere açıklamalarda bulundular.

Açıklamalarında şunları ifade ettiler:

Düzce servisçileri esnafı olarak belediyemizin S plakası için istemiş olduğu çalışma ruhsatı ve güzergah belgelerini araçlara takmak için vermiş olduğu zamanın yetersizliğinin mağduriyetini yaşamaktayız. Malum ülke ve dünyayı etkisi altına alan covid 19 salgının etkisinde olduğumuz bu günlerde okulların ve fabrikaların kapanması biz servisçi camiasını büyük ölçüde etkilemiş ve maddi zorluk içine sokmuştur. Bu 4 aydır yaşamış olduğumuz salgın sürecinde Bağkur- SGK primlerinin ve içinde bulunduğumuz bu ayın araç bandrollerini ödemek zorunda kaldık. Yine bu süreçte bağlı bulunmuş olduğumuz odamızdan hiçbir destek almadan 30.08.2020 tarihinde açılması öngörülen okullara biz servisçi esnafı olarak hazırlık yapmaya çalışırken bir yandan da bu maddi zorluğu aşmaya çalışırken belediyemizin bize dayatmış olduğu bu evrakların bizleri büyük bir zorluk içine ittiğini belirtmek isteriz. Bu yaşanan zor süreç aralığında ve kısa zaman periyodunda evraklarımızın tamamlanması için verilen sürecin ne denli yetersiz olduğunu gözler önüne ermektedir. Biz servisçi camiası olarak bu tarihin daha ileri bir sürece alınıp belediyemizin bize bu evrak konusunda yardımcı olmasını ve bize kolaylık sağlamasını talep etmekteyiz. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Yorumlar (8)
YAVUZ 0881 2 yıl önce
Size müstahak beter olun bir tane muhatab bulursanız bendende selam söyleyin
Servisçi 2 yıl önce
Bin küsür plaka verilmiş fazla fazla şimdi de çalışırtın s plakaları araçlarınıza takın deniliyor ya fabrikaya servis mi var okullar kapalı... Verin bize servis S plakalarını takalım mağduruz zaten koronadan dolayı zarardayız sesimizi duyun
Kerim keleş 2 yıl önce
4 seneden beri hazirlanmayan evraklar 1 ay süre versen ne olur 2 ay süre versen e olur bence bir sistem oturtup ss plakayı devreye sokmak lazım
Düzceli 2 yıl önce
Belediye bitik sizlerden para almanın peşinde,satmaya başlayacaklar belediye mülklerini.Seçimde paradan yana sıkıntı olmayacak derlerdi,hayalmiş.Zavallı Belediye kimlere kaldın.
düzceli 2 yıl önce
elinizde patladı demi
Mete 2 yıl önce
Peki o kornaya basarak başımızı şişirdiğiniz için ceza kesildi mi ? Ya da Bizim hakkımızı nasıl ödeyeceksiniz ?
Servisci 2 yıl önce
Yapıcak bişey bırakmadılar artık plaka takılcak dediler kredi çektik borç aldık plaka aldık PLAKA YOK DİYE ceza yedik 2 lira üç lira şimdi hastalık yüzünden her yer kapalı çalışıp cezaları ödeyip arabaya plakaları nasıl takacaz merak konusu da bu yani işimiz yok ama ceza ve plaka takıcaz nasıl olucaksa
düzceli 2 yıl önce
servislerle istanbul caddesi üzerinde durup trafiği tıkayınca dahamı etkili oldu
28
kapalı