banner851

banner614

ÖZLÜ: CADDE PARMAKLA GÖSTERİLECEK

Millet Bahçesi ile Cedidiye Meydanını bütünleştirerek şehre ahenk katması için kolların sıvandığı “Kent Estetiği Projesi”nde cephe giydirme uygulaması başladı. Düzce Belediyesi’nin desteği ile cephe giydirme işlemine Düzce Valiliği öncülük etti. Valilik binasının dış cephesi projeye uygun şekilde yenilenerek modern bir görünüme kavuşması için ilk adım atılmış oldu.

banner619
Düzce 24.09.2021, 14:39 25.09.2021, 17:23
2629
ÖZLÜ: CADDE PARMAKLA GÖSTERİLECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün “Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganı ile başlattığı Kent Estetiği Projesinde çalışmalar ilerlerken, projenin bir diğer etabı olan cephe giydirme uygulamaları da başladı.

Projenin ilk etabında İstanbul Caddesi üzerinde alt yapı çalışmalarını tamamlayan ekipler taş örme işlemlerine başlamıştı. Ağaçların dikimi ve kent mobilyalarının yerleştirme işlemleri öncesinde dış cephe giydirme uygulaması için de önemli bir adım atıldı.

Düzce Valiliği hizmet binası cephe giydirme işlemlerinde öncülük ederek cephe yenileme çalışmasına başlandı.

"ÇALIŞMALARIMIZI TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ"

Şehrin en önemli meydanlarından biri olan Cedidiye Meydanı ile açılış için gün sayan Millet Bahçesi’ni birbirine kavuşturacak olan Kent Estetiği Projesi ile ilgili bilgi veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; "Şehrin kalbinde büyük dönüşüm sloganı ile başlattığımız projemiz için çalışmalarımız titizlikle sürüyor.  Cadde üzerindeki esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı mağdur etmemek için titiz davranıyoruz. İlk olarak altyapısını tamamladığımız caddenin taş örme işlemlerini büyük ölçüde tamamladık. Daha sonra ağaçların dikimlerine geçtik.

Yakın zamanda da aydınlatma ve şehir mobilyalarını yerleştireceğiz. Zeminde çalışmalarımızı tamamladıktan sonra cephe giydirme işlemlerine başlayacağız" şeklinde konuştu.

“CADDE PARMAKLA GÖSTERİLECEK”

Cephe giydirme işlemlerine Düzce Valiliği'nin öncülük ettiğini kaydeden Başkan Özlü, "Geçtiğimiz aylarda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile görüşerek projemizi sunmuş, kendilerinden destek almıştık. Valimiz Sayın Cevdet Atay’ın da hassas bir şekilde projeyi takip etmeleri bizleri memnun etti. Yaptığımız görüşmeler sonrasında cephe giydirme işlemine Düzce Valiliği binasından başlama kararı aldık. Düzce Valiliği’nin öncülüğünde başlayan cephe giydirmeleri cadde üzerindeki diğer binalar ile devam edecek. Bu cadde şehirde parmakla gösterilen bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

VALİ ATAY: “PROJENİN DESTEKÇİSİYİZ”

Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediyesi tarafından başlatılan Kent Estetiği Projesinin Düzce’ye ayrı bir değer katacağına inandıklarını belirterek, “Belediye başkanımız sayın Dr. Faruk Özlü tarafından Düzce’ye kazandırılan projelerin destekçisiyiz. Kent Estetiği Projesi kapsamında başlatılan çalışmaları da yakından takip ediyoruz.  İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendinin de destekleri ile Düzce Belediyesi’nin hazırladığı projeye Valilik binamızın dış cephe giydirme işlemlerine binanın ön cephesinden başlandı. Kent estetiği projesi ile birlikte Valiliğimizin dış cephesi modern ve Düzce’ye yakışır bir görünümüne kavuşacak” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (19)
Olimpiyata Destek Düzce M 3 hafta önce
Olimpiyat Üst geçit, pazar yeri çok kötü durumda.Üst geçit çok dik, engelliler ve yaşlılar için yeniden düzenlenmesi lazım. Üst geçit altı harfiyat,yolar,kaldırımlar bozuk!Ayrıca olimpiyatta trafik kilitlendiğinde Ambulans geçemiyor.Yan yolun acilen trafiğe açılması gereklidir.
İsraf 3 hafta önce
Allah aşkına ihaleyi alan firma şartname ihale tutarı vs bunları açıklarmışsınız.İhale ne zaman yapıldı kim ne teklif verdi bunlarıda açıklarmısınız.Bakalım vatandaş olarak gene kimi zengin edeceğiz ben çok merak ediyorum.
Ybd 3 hafta önce
Renkler cok iyi ama yagmur toz lekeler yapabilir ileriyi dusunmek lzim bunun icin cati mi olmali oluk sistemimi olmali artik muhendisler bilir
Ali 3 hafta önce
Baskan bu kalici konutlara neden hizmet yok yuzde 90 oy aliorsunuz herywrde kopekler kol geziyor yollar kostebek yuvasi taslar yoldan ayrilmis stadyum mezarlik gibi kalmis burasi yetim sehir mi boyle baskanlik olmaz hep gostermelik sataf altin rengi
Kaan 3 hafta önce
Böyle boş işlere devam. Su faturaları arşa çıktı öderiz nasıl olsa
vatandaş 3 hafta önce
Mülk sahipleri ne yapacak bilgisi olan varmı
ww 3 hafta önce
şu Düzce de neyi güzel yaptınız be kardeşim, estetik sizin neyinize, caddeyi toplayın, şak şakçıları yanınıza alıp başkanlık yapıyorsunuz, cadde esnafı sizin de yatacak yeriniz yok, başka zaman ortalığı yıkarsınız sesininiz çıkmıyor 1 senedir yap boz cadde, sizden hiçbir şey olmaz bedavadan yandaşınızın cebini doldurmayın
Zeki 3 hafta önce
Sayın bakanım öncelikle insanların hayatını kolaylaştıracak projeler üretin vatandaş in derdi estetik değil mesela su dolum kartları ni kent81 sistemine entegre edin zira vatandaş belediye ye gidip su doldurmak zorunda kalmasın mesela paralı yaptığınız umumi tuvaletler i ücretsiz yapın tuvalet insani bir ihtiyaç tır hiç Bir medeni ülkede böyle bir uygulama yoktur mesela su fiyatları ni düşürün zira Düzce zengin bir şehir değil halk olarak bizim önceliğimiz ekmek estetik değil
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın