banner851

banner614

ÖZLÜ CEO’SUNU AĞIRLADI, DÜZCE’Yİ ANLATTI

Türkiye’nin önde gelen ticari gruplarından olan Zorlu Holding’in CEO’su Ömer Yüngül, Düzce’ye geldi. Düzce’ye yatırımcı çekmek için temaslarını arttıran Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ağırladığı Yüngül’ün bu ziyareti ‘Zorlu Holding Düzce’ye yatırım mı yapacak?’ sorusunu gündeme getirdi.

Düzce 05.11.2021, 12:01 06.11.2021, 18:30
5392

Elektronikten tekstile, enerjiden gayrimenkule, hava ulaşımından konaklamaya kadar pek çok alanda şirketleri bulunan ve Türkiye’nin önde gelen ticari gruplarından olan Zorlu Holding’in CEO’su Ömer Yüngül, Düzce’ye geldi. Yüngül’ü Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni hizmete alınan Mutfak Sanatları Merkezi’nde ağırladı. Merkezi gezen Yüngül’e, Başkan Özlü bilgi verdi.  Ziyarette Türkiye ve dünyada ekonomideki gelişmelerle birlikte Düzce sanayisinde son durum da konuşuldu.

Özlü girişimlerini hızlandırmıştı

Üst düzey ziyaretin ardından, ‘Zorlu Holding Düzce’ye yatırı mı yapacak?’ sorusu da gündeme geldi. Zira 2019 Yerel Seçimleri öncesinde Düzceliler’e ek 15 bin istihdam sözü veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişletilmesi çalışmalarına öncülük etti. OSB’nin genişletilmesi planı için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan kamu yararı kararı beklenirken Başkan Özlü, son dönemde Düzce’ye yatırımcı çekmek için girişimlerini de hızlandırmıştı. 

İSO ziyaretinde işbirliği kararı alındı

Bu kapsamda geçtiğimiz ekim ayında ülke ekonomisinin bel kemiği kenti olan İstanbul’a giderek İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan’ı ziyaret eden Özlü, İstanbullu sanayicileri Düzce’ye çekmek noktasında neler yapılabileceği hakkında fikir alışverişinde bulundu. Bunun için de kurumlar arası işbirliğinin geliştirilmesi konusunda mutabık kalındı.

Ziyaret yatırım iddialarını gündeme getirdi

Tüm gelişmelerin ardından Zorlu Holding CEO’su Ömer Yüngül’ün Düzce’ye gelerek Başkan Özlü’yle görüşmesi dev şirketler grubunun Düzce’ye yatırım yapmak istediği yorumlarına neden oldu. Bünyesinde Taç Tekstil, Vestel, Regal ve Zorlu Enerji gibi alanında üst sıralarda yer alan şirketleri barındıran ve TOGG’un da ortak girişimcilerinden biri olan Zorlu Grubu’nun 2022 yılı yatırım programına Düzce’yi de dâhil etmek istediği iddia edildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (7)
can 1 ay önce
DÜZCEMIZE FABRIKALAR YAPILSINKI REFAH ARTSIN FABRIKA OLMAYAN YERDE IS OLMAZ BAKIN ALMANYAYA HER KÖSESINDE FABRIKA VAR BIZ ISDEMEYIZ DEYIL
Talihsiz talihli 1 ay önce
Yatırım gelir mi bilmem ama özlü ile düzce de çok şey değişiyor. İnşAllah düzce köy olmaktan çıkar.
Şampiyon 1 ay önce
Hava dahada kirlenecek , insan göçünü artacak , araç sayısı aratacak , bittik altyapıya dahada yük binecek ; kim ister….
DÜZCELİ ALİ 1 ay önce
SAYIN BAKANIM DÜZCEYE YAPILABİLECEK EN HAYIRLI İŞ İSTİHDAMI ARTIRMAK İÇİN MÜTEŞEBBİS BULMAK VE İKNA EDİP İŞLETME AÇMASINI SAĞLAMAK OLACAKTIR.
81 1 ay önce
Tabikide Üretmeden Büyüyemeyiz çevre duyarlı sanayi tesisleri kurulsun Düzceye ancak Agari ücret işine bi dur versin bu fabrikalar sosyal haklara yer versin
Ben 1 ay önce
Edendim bu firmanın mevcut işyerlerinde ödemekte olduğu ortalama ücret ne kadardır? Maksat yeni işyerleri kurmak değil, bu memleketi kalkındırmak olmalıdır. Ben böyle düşünüyorum.
Hasan 1 ay önce
Cahit aydın okusun. Hahahha nasıl da milletin bahçesi milletin oldu. Zırlaa cahit