banner614

ÖZLÜ: “ÇEVRECİ ŞANTİYE OLACAĞIZ”

banner619

Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinden biri olan BelTAŞ, bir yılda kapasitesini artırarak sadece bölgeye değil, bölgeye hitap eder hale geldi. Başkan Özlü, “Öngörülen ne varsa yaparak örnek bir şantiye haline gelecek” dedi.

banner846
Düzce 06.04.2021, 09:40 06.04.2021, 13:24
515
banner844

Düzce’nin doğal taş, beton ve bordür üretimleri için kurulan ancak Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün göreve gelmesinin ardından vizyon değişikliğine giden BelTAŞ, üretimini dış ticarete de açtı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 5 yıldır kapalı olan mermer bölümünün tekrardan açıldığına dikkat çekerek, “ Batı Karadeniz Bölgesinde bu çapta bir fabrika yok. Nakliye, fiyat ve çeşitlilik bakımından bölgeye büyük avantaj sağlıyoruz. Böyle olunca da şirket iş hacmini arttırdı. 2019 yılında 5 bin 392 metreküp olan beton üretimini 2020 yılında 81 bin 267 metreküpe çıkardık. 2019 yılında 153 metrekare olan doğal taş üretimini ise sadece 4 ayda 7 bin metrekareye çıkardık ” şeklinde konuştu.

“ÇEVRECİ ŞANTİYE OLACAĞIZ”

Düzce Belediyesi BelTAŞ şantiyesinin çevreci şantiyelere namzet olduğunu bunun için de gereken bütün şartları yerine getireceklerini vurgulayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ BelTAŞ şantiyemizin örnek ve öncü bir şantiye olmasını istiyoruz. 100 dönümlük alanda kurulu olan şantiye ve idari binasının etrafı ne kadar ağaç gerekiyorsa o kadar ağaçla donatılacak. İş Güvenliği açısından revirimizi kuruldu. Öngörülen ne varsa yaparak örnek bir şantiye haline gelecek” ifadelerinde bulundu.

SHOWROOM HAZİRANDA HİZMETE GİRİYOR

Düzce Belediyesi iştirak şirketi BelTAŞ’ın ürettiği ürünleri halka sergilemek ve cazibeyi arttırmak için satış ofisi ve showroom yapmak için inşaatın mayıs ayı sonunda tamamlanacağını kaydeden Başkan Özlü, “ D-100 karayolu üzerinde 120 metrekare bina ve 120 metrekare de camdan showroom yapıyoruz. Herkesin ürettiğimiz taşları görmesini istiyoruz. Doğaltaşların ve mermerlerin uygulama metotlarını ve döşeme şekillerini göstereceğiz. Böylece satış kapasitesini de artırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Yorumlar (4)
Vatandaş 2 ay önce
Ne olcaktı başka vatandaştan çekle senetle malı toplayıp belediye özel şirketleri güçlendirildi başarıymış gibi lanse ediyorlar bide
Fevai 2 ay önce
Fevai beye ( yeni iş kapıları ) mı açılıyor?
Düzceli81 2 ay önce
En ufak bi yağmurda kayıp.dusen onlar deil biziz kolumdaki yarık izi hala duruyo
şeffaf 2 ay önce
belediye şirketlerinin muhasebe ve finansman evraklarını 7/24 bir web sitesi üzerinden tüm halka aktarıldığında ve halkın gözlemleme imkanı olduğunda ancak para yemediğinize inanırım. kimin eli kimin cebinde?
15°
açık