banner851

banner614

ÖZLÜ: DÜZCE'NİN ADINI DÜNYA DUYSUN İSTİYORUZ

banner619

Düzce Belediyesi iştirakleri olan BelKA, BelTAŞ ve BelTUR şirketlerinin tanıtım toplantısı Erguvan Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Düzce protokolünün yoğun ilgi gösterdiği lansmanda yeni yapılanmanın amacını 4 maddede özetleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bunu kurumsal kapasite arttırımı sağlamak, alan bazlı ihtisaslaşmak, yüksek kalitede hizmet sunmak ve düşük maliyet olarak açıkladı. Düzceliler'e maliyetine kaliteli hizmet sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Özlü, ayrıca Düzce'nin adını sadece Türkiye'de değil, dünyada duyurmak için çalışacaklarını vurguladı.

banner846
Düzce 30.09.2019, 17:33 02.10.2019, 12:26
2709
banner844
Düzce Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantılarında alınan karar gereği belediye iktisadi teşebbüsleri İNTAŞ A.Ş.'ın ismi Düzce BelKA ve YEYPAŞ A.Ş.'ın ismi ise Düzce BelTAŞ olarak değiştirilirken belediyeye bağlı sosyal tesislerin yönetimi için yeni bir şirket olarak BelTUR'un kurulması kararlaştırılmıştı.
Kamu hizmetlerinde kalite standartlarının yükseltilmesi ve turizme can suyu olması hedefiyle başlatılan bu yenilenme çalışmaları için resmi prosedürlerin tamamlandı. 2 ay gibi kısa bir sürede yönetimde bulunan uzman kişiler ile sık sık masa etrafında toplanarak kurum hedeflerini belirleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bugün belediyeye ait Erguvan Sosyal Tesisleri'nde bu 3 şirketin tanıtımını bizzat yaptı.
  

BelKA, BelTAŞ ve BelTUR'un tanıtım toplantısına, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, İGM ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.Genel Müdür bilgiler verdi

Toplantının açılışında kürsüye çıkan Düzce BELKA, BELTAŞ ve BELTUR şirketleri Genel Müdürü Turgay Çelik şirketlerin yeni yapılanması ve teknik detayları hakkında bir sunum yaparak basın mensupları ve davetlileri bilgilendirdi.

Düzce'nin turizm potansitelini tetiklemek için Düzce BelTUR (Düzce Belediyesi Turizm İşletmeleri A.Ş.)'u, Düzce Belediyesi ile kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyacı olan asfalt malzemelerini en yüksek kalite ve en ucuz fiyatla üretmek için BelTAŞ (Düzce Belediyesi Altyapı ve İnşaat Hizmetleri A.Ş.)'ı ve insan kaynakları yönetiminin kurumsal bir yapı kazanması için Düzce BelKA (Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş.)'yı kurduklarını açıklayan Başkan Dr. Faruk Özlü, şirketlerde yapılan düzenlemenin kapasite arttırmak amacıyla yapıldığının altını çizdi."Biz artık kurumsallaşıyoruz, ihtisaslaşıyoruz"

Başkan Dr. Faruk Özlü, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Az önce izlediğimiz Aydınpınar, Samandere tesislerimizle ilgili 'bunların hepsi zaten vardı' diye düşünebilirsiniz. Biz size burada ne yapmak istediğimizi anlatacağız. Biz artık kurumsallaşıyoruz, ihtisaslaşıyoruz. Kurumsal kapasitemizi artırıyoruz, var olan tesislerimizi daha etkin yönetmek, Düzcelilere daha iyi hizmet sunmak için bunları yapıyoruz. Şimdi hepiniz biliyorsunuz; YEYPAŞ, İNTAŞ bunlar Düzce Belediyesi şirketleridir, bunu herkes bilir. Şimdi bakıyoruz İNTAŞ deyince akla taş geliyor, oysa bu şirketin taşla hiçbir alakası yok. Özellikle 696 KHK'dan sonra İNTAŞ bir personel şirketi olmuş. İNTAŞ İnsan Kaynakları şirketi. YEYPAŞ'a bakıyoruz; bir tarafta asfalt plenti var, bir tarafta yeme içme işleri var. Bunlar farklı işlerdir. Dolayısıyla bizim burada yaptığımız çalışma ihtisaslaşmadır. İkinci konu; bir şirketlerimizin kurumsal kapasitesini artırıyoruz. Uzmanlaşarak kurumsal kapasiteyi artırarak Düzcelilere daha kaliteli hizmet sunmak istiyoruz. Düzce BELTUR önceden yoktu, biz kurduk. Düzce BELTUR Düzce Belediyesi Turizm İşletmeleri A.Ş.'dir. Çünkü biliyoruz ki Düzce'nin muhteşem bir turizm potansiyeli var. Biz bunu tetiklemek istiyoruz, bu şirket de bunu ateşleyecek bir girişimdir."Yöresel mutfağı ortaya çıkaracağız"

Tanıtım toplantısının aslında BELTUR'un işletme sistemi ile sosyal tesislerin donanımının oluşması konusunda bir kamuoyu yoklaması olduğunu da ifade eden Başkan Özlü, şöyle devam etti:
"Burada başlangıçta üç hedefimiz var; birincisi biraz sonra ikramlarımız da olacak, yöresel mutfağı ortaya çıkaracağız. Bakın bu konuda çok tartışmalar oldu, yaparız, yapamayız diyenler oldu ama bugün burada 81 çeşit yöresel yemeğimiz var. Bu tesislerde kar amacımız yok, bize maliyeti neyse onu karşılasın. Bizim amacımız Düzcelilere maliyetine kaliteli hizmet sunmaktır. Az önce sayın genel müdürüm anlattı. Düzce'nin doğal güzelliklerine düzenli olarak ring seferler düzenleyeceğiz. Herkesin aracı yok, bu yüzden örneğin Anıtpark'tan belli saatlerde otobüslerimiz kalkacak, samadere ya da Sarıkaya mağarasına götürecek  ve akşam tekrar geri getirecek. Yine biliyorsunuz, ulusal turlar var, bu ulusal turların Düzce'yi biz destinasyon merkezi olarak seçmelerini sağlayacağız. Şimdi yöresel tatlarımızı sizlerden ricam; alıcı gözü ile tadın. Çünkü buradaki düşüncelerinizle ilgili anket yaparak menü oluşturacağız. En beğendiklerinizi işaretleyin" dedi."Kurumsallaşmak, verimi ve kaliteyi beraberinde getirir"

Şirketlerde kapasite arttırımının altını çizen Başkan Özlü eğitimli personel, kurumsal şirketler ve kalite odaklı hizmet ile işletmelerin daha verimli hale getirileceğini ifade ederek şunları söyledi: "Şimdi bizim yaptığımız var olanları iyi işletmektir. Bu işletmelerin profesyonelce işletilmesini sağlamaktır. Ben bedavacılığa karşıyım, maliyet neyse bu hizmetleri maliyetine sunacağız. Bedavanın sonu yok, bizim amacımız maliyetini karşılamak. Bizim amacımız ayrıca düşük maliyet ile yüksek kalitede hizmet üretebilmektir. Modern işletmecilik yapacağız. BELTAŞ adı üstünde belli, bizim hergün asfalt , bakım onarım, bordür kaldırım işlerimiz oluyor. Bunları da BELTAŞ ile yapacağız. Bu şirketin işleri kaldırım, asfalt inşaat işleri olacak. Başka bir iş yapmayacak. BELKA sadece Düzce belediyesinde çalışan işçilerin şirketi değildir. Bakın hepimize hergün onlarca özgeçmiş geliyor. İş arayanlar var. BELKA bir insan kaynakları şirketi, aynı İŞKUR'un özel sektörü gibi çalışacak. Meslek edindirme kursları olacak. İş bulma konusunda meslek edindirme konsuunda Düzcelilerin hizmetinde olacak. Eğitime büyük önem vereceğiz. Belediyede çalışanlara yılda en az 40 saat kendi meslekleri ile eğitim vereceğiz. Herkes kendini geliştirecek. Doalysııyla bizim yaptığımız kurumsal kapasite artırma çalışmasıdır, ihtisaslaşmadır. BELKA ile Düzce'de insan kaynakları konusunda uzman bir şirket var artık. BELTAŞ Belediyenin yürüteceği işlerde sadece belediyenin değil, özel şirketlere de talep doğrultusunda hizmet verecek olan bir şirket olacak. Bu yapılanmayı çok çok önemsiyoruz. O yüzden bir tanıtım toplantısı düzenledik. Daha faydalı kaliteli işler yapmak için insan gücümüzün eğitimli olması gerekiyor. İşini seviyor olması lazım. Şirketlerimizin sayesinde belediyecilik hizmetlerini standartlarını yükselteceğiz.""Düzce adı sadece Türkiye'de değil, dünyada duyulsun"


Düzceli firmalardan da ulusal ve uluslar arası turizm konusunda girişim ve özen beklediğini söyleyen Başkan Özlü, şöyle devam etti: "Şimdi bizim bu üç şirketimizin adı başında Düzce ismi yer almaktadır, ben bunu çok önemsiyorum. Daha önce TSO başkanı ve DESOB Başkanı ile de bu konuyu görüşmüştük. Düzce'de faaliyet gösteren firmalar adlarının başına Düzce eklesinler, bakın NAMET-MARET markası Düzce'ye geliyor, Türkiye'deki tüm ürünlerinin üzerinde Düzce tanıtımı olacak, hatta dünyada Düzce adı duyulacak. Şunu da ifade edeyim, önümüzdeki günlerde mevcut tesislerimize yenileri eklenecek, görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekrar toplantımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." 

Başkan Özlü'nün konuşmasının ardından konuklara 81 çeşit Düzce lezzeti ikram edildi.

Haber:C.ÜSTÜNER
Görüntü:S.AYDINLI


 
Yorumlar (31)
yiyin efendiler 2 yıl önce
yiyin efendiler yiyin aksırıncaya kadar tıksırıncaya kadar yiyin bu millete hizmet edeceklermiş anlatın anlatın heyecanlı oluyor tabi durum ortada tok açın halinden anlamaz
Düzce 2 yıl önce
Evet duyurun tabiki duzcenin ismini bu herkes için güzel birşey ama öncelikle iş konusunu geliştirin,otobüs kart fiyatı duzceye göre çok yüksek 2.50kr ne demek bi düzenlemede buna getirilmesi şart...
Adore81 2 yıl önce
belediyeler bünyesinde sirketleşmek te moda oldu işçi alcan şirket hizmet edecen şirket yahu sizin işiniz politika yapmak yönetmek hizmet vermek. asli işinizi yapsanozya.
Yorumcu 2 yıl önce
Geleli 6ay oldu daha bir icraat goremedik.Akistik zaten akp nin Duzce belediye baskanlarindan
Yorumcu 2 yıl önce
Hep ayni kandirmaca.Ukan ankara duymuyor sizin sesinizi dunya nasil duysun
esnaf 2 yıl önce
fisko kavşağını açın başkan. kapatmak çözüm değil..halka zülüm ..
hakan 2 yıl önce
bu borçla başarı elde edemezsiniz bunu 15 yaşındaki çocuk bile biliyor.
son şansı 2 yıl önce
akp'nin düzcede son şansı bence böyle devam edin kendi kendinizi bitiyorsunuz. Bu arada o etkinliği bi yetiştirme yurdunda yapsaydınız da yetimler'de yeseydi ya ne güzel padişahım çok yaşa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın