banner614

ÖZLÜ: HEMŞEHRİLERİMİZ DUYARLI OLSUN

banner619

Düzce Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle iki günlük sokağa çıkma kısıtlamasında can dostlarını yalnız bırakmadı. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sokakta yaşayan hayvanlar için parklarda ki mama kaplarına ve kentin dört bir yanında belirlenen noktalara mama ile su dağıtımı gerçekleştirdi.

Düzce 05.12.2020, 15:59
3493
ÖZLÜ: HEMŞEHRİLERİMİZ DUYARLI OLSUN
banner785

2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte özellikle kafeterya, restoran gibi yerlerin de kapalı olması nedeniyle sokak hayvanlarının bu durumdan etkilenmemesi ve yaşamsal faaliyetlerinin devam ettirilmesi için Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü besin dağıtım çalışmalarını yoğunlaştırdı.

VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ SOKAK HAYVANLARININ MAĞDUR OLMAMASI İÇİN YOĞUN ÇABA SARF EDİYOR

Ekipler, gelen talepler doğrultusunda da belirtilen adreslere de mama ve su bırakıyor. Sokak hayvanları, beslenme odaklarına bırakılan yiyeceklerden yiyerek gıda ihtiyaçlarını böylece gideriyorlar. Bu işlemler, araçlı ekipler tarafından kısıtlamanın sürdüğü Cumartesi ve Pazar günü aralıksız bir şekilde devam edecek.

CAN DOSTLARIMIZI İHMAL ETMİYORUZ

Tüm ekiplerin 7 gün boyunca sahada olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü,  “Korona virüs salgınından can dostlarımız da olumsuz etkileniyor.  Bu iki günlük sürecin onlar için zor geçeceği düşünerek kentimizin farklı noktalarında mama ve su dağıtımlarını gerçekleştirdik. Düzce Belediyesi olarak normal günlerde yaptığımız gibi sokağa çıkma kısıtlamasında da can dostlarımızı ihmal etmiyoruz. Onları beslemeye, besin ihtiyaçlarını karşılamaya periyodik olarak devam ediyoruz.

Her canlı gibi yaşam onların da en tabi hakkıdır. Sadece bu süreçte değil her zaman kendilerini ifade edemeyen ve isteklerini söyleyemeyen can dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak bizim görevimiz. Hemşehrilerimizin de bu konuda duyarlı davranmalarını rica ediyorum. Evlerinin önlerine yemek artıklarını ve su kapı koyarlarsa onları aç bırakmamış oluruz” dedi.

Yorumlar (7)
Kalıcılı 2 ay önce
Dr cengiz git bu günlerde dr cok laxım olduğu yere hastaneye sıkıntılara yardımcı ol ne fir bu dr ihtiyacimiz olan yerde dr yok başkanlık oynMa yemin nerde
aitor 2 ay önce
nedense hep uzunmustafa mahallesi meteoroloji duvarı......
Sedat 2 ay önce
Hep şov peşindesiniz. Hayvanların hepsini saldınız sokaklara, yazık günah hayvanlara. Sabahlara kadar sokaklarda bağırıp duruyorlar. Besliyoruz diye şov yapıyorsunuz bir de. Sizin barınağınız yok mu kardeşim. Nasıl belediyesiniz. Evet hayvanları seviyoruz. Ama sokaklar hep köpek dolu, akşam 8-9'dan sonra zaten sokağa çıkamıyoruz. Akşam olunca köpek ortaya çıkıyor. Mahallede bisiklet kullanamıyoruz, saldırıyorlar, kovalıyorlar. Bir de belediyeyiz diye ortada geziniyorsunuz. İşiniz sadece şov. Belediye'nin kontrolünde olması gereken sokak hayvanlarına, bir de besliyoruz diye haber yaptırıyorlar ya :)
Arar 2 ay önce
Toplayıp barınağa götürülmesinde şehir içinde mikrop saçsın insanlara çocuklara saldırsın aman iyi bakın
aitor 2 ay önce
her sefer aynı fotoğraf artık değiştirin
dzceli 2 ay önce
toplasında evine götürsün
Düzceli 2 ay önce
Bırakın bu reklam işlerini hakkaniyetli iş yapın ayrımcılık yapıyorsunuz.13.14. Bölgedeki köpek sayısı belediyenin barınağında yok, açlıktan saldırıyorlar.
kapalı