banner851

banner614

ÖZLÜ SABIR VATANDAŞ ÇÖZÜM İSTİYOR

banner619

Düzce’de yeni ulaşım sistemi Bahçeşehir Bölgesi Yeşiltepe Mahallesi’nde sancılı başladı. Öncü TV’ye konuk olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni durak düzenlemeleri için vatandaşlardan 1 hafta sabır isterken, mahallelerindeki bazı durakların iptal edilmesi nedeniyle sıkıntı yaşayan Yeşiltepe sakinleri bugün yine sokağa döküldü. Yolda eylem yapan vatandaşları sakinleştirmek için ilk olarak bölgeye Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Asayiş Müdürü Aytaç Tefek geldi. Tepkili mahalleli hakkında bilgi verilen Başkan Özlü ise hemen Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer’i yönlendirerek, halkın şikayetlerinin dinlenmesi ve sistemin anlatılması talimatını verdi.

banner846
Düzce 05.09.2020, 14:38 06.09.2020, 10:32
3672
banner844

Düzce Belediyesi’nin Ulaşım Master Planı çerçevesinde uygulamaya konan yeni sistem için durak düzenlemeleri devam ediyor. Bu süreçte henüz 2 gündür hizmet veren yeni otobüslerin mahallelerindeki bazı durakları es geçmesine tepkili olan Bahçeşehir Bölgesi Yeşiltepe Mahallesi sakinleri bugün kalabalık bir şekilde sokaklara döküldü.

Yüksekte kalan durakların es geçilmesini protesto ettiler

Yeşiltepe otobüsünün Yeşiltepe Mahallesi’nin yüksek kesimlerinde kalan duraklara çıkmamasını protesto eden mahalleli, özellikle hasta, engelli ve yaşlıların bayır yukarı çıkarken mağduriyet yaşadığını vurguladı.

Asayiş Müdürü Aytaç Tefek öfkeli kalabalığı sakinleştirmeye çalıştı

Kısa sürede bölgeye gelen polis ekipleri koronavirüs salgını nedeniyle maske ve sosyal mesafe uyarısı yaptığı vatandaşların dağılmasını istedi. Ancak tüm ikna çalışmalarına karşılık git gide sayıları artan öfkeli kalabalık, yetkililere seslerini duyurmakta kararlı olduklarını vurguladı. Bunun üzerine soluğu eylem yapan kalabalığın yanında alan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Asayiş Müdürü Aytaç Tefek, vatandaşlardan güvenlikleri için yolda durmamasını isterken, sorunun çözümü için gerekli mercilerin bilgilendirileceğini belirtti.

Başkan Özlü hemen Yardımcısı Tuncer’i bölgeye yolladı

Yeşiltepe Mahallesi’ndeki durak protestosundan haberdar olan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, hemen Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer’i bölgeye gönderdi. Başkan Yardımcısı Tuncer’i karşısında gören tepkili grup, yeni otobüslerin neden yukarıdaki duraklara kadar gelmediğini sorguladı. Otobüslerin aşağıda bırakması nedeniyle dik merdivenleri çıkmak ya da bayır yukarı uzun bir yol yürüyerek zorunda kaldıklarını anlatan Yeşiltepe sakinleri, şikayetlerini ilettikleri belediyenin ilgili birimlerinin çözüm üretmemesinden yakındı.

Tuncer’in verdiği sözler üzerine kabalık dağıldı

Bunun üzerine tepki sesleri arasında yeni ulaşım sistemi hakkında vatandaşları bilgilendirmeye çalışan Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, ‘Neden buraya otobüs göndermiyorsunuz?’ diyen mahalleliye artık ulaşımın özelleştiğini anlattı. Henüz dün başlayan ulaşım hizmeti kapsamında durak düzenlemelerinin devam ettiğini aktaran Tuncer, mahalleliden gelen tüm talep ve şikayetlerin Başkan Özlü tarafından titizlikle dikkate alınarak, çözüm getirileceğini vurguladı. Başkan Özlü’nün talimatıyla mahalleliyi dinlemek için geldiğini söyleyen Tuncer’in anlattıklarından sonra sakinleşen öfkeli kalabalık, gerekli sözleri aldıktan sonra olaysız şekilde dağıldı.

Yorumlar (23)
Halk 11 ay önce
BEYCİLER mahallesi otobüs seferleri niçin iptal edildi
ULAŞIM 11 ay önce
10 ila 15 dakikada bir geleceği söylenen araçlardan 14 numaralı araç 55 dakikada gelebildi ve doldu diğir duraklardan yolcu alamadı. çözüm nasıl olabilir acaba
Konuralp güzergah maduru 11 ay önce
Konuralp üniversite hastanesi düzce, konuralp kalici konutlar, konuralp üniversite hastanesi hatlari peşpeşe 20 dakika arayla geçiyor vizir vızir.duzce merkeze konuralp ort.dan hastane yoluna dogru gidip yeni yoldan düzce merkeze iniyor 7 no.araç.peki konuralp ortaokulu ve beci sapak arasinda oturan vatandaş hangi araçla düzce merkeze inecek.eski 30 no araç güzergahi neden ne sebeple iptal edildi.sabah işe gitmek icin hangi otobuse binmesi gerekiyor vatandaşın.1hafta beklemeye gerek yoktu eski güzergahlara devam edilip yeni eklemeler yapilmaliydi.
hamza 11 ay önce
Sunu net soyluyorum Belediye baskaninin isi bitmistir duzce de uzatmalari oynuyor prosedur geregi eminim oy verenlerde pismandir yazik gunah hizmet 0 heryer yikildi viran oldu kasaba oldu sehir (il)..
Düzceli 11 ay önce
Güzergahları seferler başlamadan önce belirlesetdiniz. Bu küçücük minibüslerle kime yetişeceksiniz Allah aşkına.
Ramazan korkmaz 11 ay önce
Neden bu sorunlar çünkü düzcede halktan başkan yok bakan var artı göremeyince emniyet var halkı sindireceklerini zannediyor lar ben derimki herkes bildiği işi yapsın aa bi de şu var çıraklık eğitim sertifikası anlayın artık düzceliler dışarıdan emanet le iş olmaz anlayan anlar burda siyasette yok zoruna giden çeker gider
Yeşiltepe halkı haklı 12 ay önce
20 yıldır gelen otobüs neden şimdi yukarı durağa gelmiyor susmicaz durmicaz
Kıymet 12 ay önce
Esentepe yesiltepe birlestirilmis esentepeyi bayraktepeden ibaret goruyorlar heralde duraklar kaldirilmis yazik daha okullar bile acilmadi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın