banner851

banner955

ÖZLÜ, YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUN İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Konuralp’in yıllardır çözülemeyen ve bölgenin tarihi geçmişi sebebiyle düzenleme yapılamayan atık su alt yapı çalışmaları Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimi ile başladı. İSKİ ve DSİ ile yürütülen yoğun görüşmeler sonucu Konuralp bölgesi atık sularının Düzce Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisine bağlanması için 8,5 kilometrelik hat döşeniyor.

Düzce 26.08.2020, 16:26 27.08.2020, 13:51
5953
ÖZLÜ, YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUN İÇİN HAREKETE GEÇTİ
banner1032

Belediye Başkan Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin yıllardır gündemi meşgul eden sorunlarının kalıcı çözüme kavuşturulması için çalışmaya devam ediyor. Konuralp bölgesinde yıllardır şikayet konusu haline gelen ve kalıcı bir çözüm bulunamayan kanalizasyon hattının Düzce Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisine bağlanması için çalışma başlatıldı.

İSKİ ve DSİ yetkilileri ile yoğun görüşmeler yapan Başkan Özlü, bölgenin kanalizasyon sisteminde yapılacak çalışmaların bugün itibariyle başladığını açıkladı. 30 Milyon TL değerindeki yatırım sayesinde Konuralp atık suları Düzce Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisine ulaştırılacak.

8,5 KİLOMETRELİK HAT DÖŞENECEK

800 adet beton boru ile 8,5 kilometrelik hat döşenecek yatırım konusunda açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yatırımın bölge için büyük öneme sahip olduğunu aktararak “Konuralp’de yaşayan vatandaşlarımızın yıllardır yaşadığı kanalizasyon sorununu yaptığımız görüşmelerle kesin çözüme kavuşturuyoruz. Bölgede bugüne kadar alt yapı konusunda herhangi bir çalışma yapılamamış. Bunun nedeni bu bölgenin tarihi bir yerleşim yeri olması, atılacak her adımda Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğünün iznine tabi oluyorsunuz. Elbette bu bizim için asla bir engel teşkil etmiyor.

Gerekli görüşmelerimizi yaptık, bölgenin ihtiyacı olan yatırımı yapma konusunda da İSKİ ve DSİ ile işbirliği kurduk. 30 Milyon TL’lik yatırım sayesinde kangren haline gelen kanalizasyon sorunu tarihe karışıyor. Sistem 800 adet beton boru ile döşenecek 8,5 kilometrelik hat ile çalışacak. D-655 Karayolu (Akçakoca Yolu) altından yatay delgi imalatı ve Melen Çayı’nın altından yatay geçiş imalatı yapılacak. 4 ay gibi kısa bir süre içinde bu çalışmanın bitirilmesini hedefliyoruz. Artık Konuralp’te atık su ve kanalizasyon sorunu değil, çok daha farklı kazanımlarımız gündem konusu olacak” dedi.

Yorumlar (10)
Vatandas 2 yıl önce
Biraksin bu isi bence bakan olarak kalsaydi ptt yi kapatti su veznesi ni kapatti turbe atil durumda tarihi hamam ahir gibi sokak hayvanlari ile dolu aksam sokaklar hep hayvanlar dan gecilmmiyor yollari dile getirmiyorum bile konuralp belde olsaydi Faruk bey de gelip cay icseydi tarihi yerleri gezseydi wahhhh diyorum
D. A. T**** 2 yıl önce
Önce Kent Parkı Yenilesin De Bir Işe Yarasın. Şu AnLeş Gibi Kent Park. Uzunmustafa Mahallesinin Bağlı Olduğu Yere Gereksiz Olduğu Halde Üstyapı Yaptı. Anca Makyaj Yap. Uzunmustafa Mahallesi Ova Sokağın Olduğu Yerde Çukurlar Saçma Bir Şekilde Dolduruldu. Biz Bisikletle Geçerken Düşüyoruz. Bari Şu Düzce'yi Adam Etsin Anca Para Harcıyor. Editörün Bunu Onaylamaycağını Bilsem De Uzun Uzun Yazdım.
Düzce 2 yıl önce
Sende olmasan kuru kuru makyaj yapıp şehri mahvetmişlerdi başkanım. Çingene pazarına dönmüştü Düzce. Allah razı olsun geldin de temizledin
Belediye çalışanı 2 yıl önce
Hee bu adam şimdi definecilige başladığını kanıtladı antik tiyatro dediği fasa fiso alt yapı dediği altınızdaki define Saka gibisin başkan.
Vatandaşın biri 2 yıl önce
Bu zamana kadar düzce için herşeyin ortaya koyan Mehmet keleşten sonra bu vefayı gerçekleştiricek tek insan Dr. FARUK ÖZLÜ'dür bu adam düzce için elinden geleni yapacak kişi kim ne der se desin onlar konuşur ak parti yapar
Mehmet 2 yıl önce
Başkanım birde doğal gaz işine bir çözüm bulsun bazı yerlere abonelik verilmiyor Konuralp te
Aa 2 yıl önce
30 milyon mu? Borular altın metalinden mi imal ediliyor?
Osman 2 yıl önce
Madalya takalım mı sana başkan?
BÖYLE ÇALIŞMALAR BEKLİYOR 2 yıl önce
ŞİMDİ OLDU İŞTE, BRAVO.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
açık