banner851

banner955

ÖZYİĞİT FABRİKA İLE YOLLARINI AYIRIYOR

Fabrika yangını atışmasında Başkan Özlü’nün istediği oldu. 1. OSB’de faaliyet gösteren Simbo Fabrikası yönetimi, çalışanları ve aynı zamanda İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi olan Oğuz Özyiğit ile yolları ayırma kararı aldı. Fabrikada yönetici olarak çalışan Özyiğit için 15 Mayıs’ta yatırımcıya seslenen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Ben olsam derhal görevinden alırdım.” çağrısı yapmıştı. Bu çağrının üzerinden çok geçmeden Özyiğit’in 30 Haziran itibariyle fabrika ile ilişiğinin kesileceği haberi geldi.

Düzce 12.06.2020, 18:02 13.06.2020, 10:57
6200
ÖZYİĞİT FABRİKA İLE YOLLARINI AYIRIYOR
banner1032

Yangının ardından yaşanan atışma sonrası sürpriz gelişme… 1. OSB’de faaliyet gösteren Simbo Fabrikası ile yönetici kadrosunda yer alan Oğuz Özyiğit yol ayrımına geldi.

Özyiğit: Gerekli önlemler alınmalı

Bilindiği gibi İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit, geçtiğimiz mayıs ayında yöneticisi olduğu fabrikada çıkan yangının büyümesinden Düzce Belediyesi’ni sorumlu tutarak yönetimi eleştirmişti. Özyiğit, OSB’lerin Düzce’nin geleceği olduğunun altını çizerek, Düzce Belediyesi’nin gerekli önlemleri alması gerektiğini belirtmişti.

Özlü: Yatırımcının yerinde olsam işine derhal son verirdim

Bunun üzerine sosyal medya hesabından Özyiğit’i hedef alan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Düzce Belediye Meclisinde muhalefet partilerinden birine mensup bir meclis üyesi, OSB’de çalıştığı fabrikada dün çıkan yangınla ilgili Düzce Belediyesi yönetimini suçlamış(!). Yangınla ilgili İtfaiyenin teknik raporu ortaya çıkmadan çala kalem yapılmış bu suçlama, ancak ve ancak yangın üzerinden siyasi rant devşirmeye yönelik, gayrı ciddi bir davranış olarak değerlendirilebilir. Teknik Rapor ortaya çıkmadan suçlamalarda bulunmanın iyi niyetli bir tutum olmadığı açıktır. Sorumluluk sahibi bir genel müdürden yangında can kaybı olmaması sebebi ile Allah’a şükreden bir mesaj, yatırımcının maddi kayıplarının telafisi icin devletten yardım istemesi beklenir. Bir yangını bile siyasi emellerine fırsat olarak görebilen, çiçek böcek muhabbeti yapan bir genel müdürü yatırımcının yerinde olsam derhal görevinden alır, varsa ortaklığımı bitirirdim.”

İşte bu atışma zorunlu istifayı getirdi. Yatırımcı uzun süredir Simbo Fabrikası’nda yöneticilik yapan Oğuz Özyiğit ile artık çalışamayacağını bildirdi. Koronavirüs salgını sürecinde işten çıkarmanın yasak olduğu bilinirken, istifasını yönetime sunan Özyiğit’in 30 Haziran itibariyle fabrikadan ayrılacağı öğrenildi.

banner844
Yorumlar (42)
Orhan 2 yıl önce
Sıradan bir akp li başkan örnegi
İyi dinleyin 2 yıl önce
Oğuz zaten gidecekti,suyu kaynamıştı.Fabrika sahibine bahane oldu bu olay
Porsuklu 2 yıl önce
Fabrikanın talaşını kime kaça niye satıyordun?fabrika sahibi biliyor mu?
Kml 2 yıl önce
Eyyyyy Oğuz anlat İlhami'nin kerestelerinide bilsin herkes!merak ediyor herkes ne anlatacağını
Vatandaş 2 yıl önce
Faruk özlü
Pardon bakan bey
Kibir abidesi
Fabrika Çalışanı 2 yıl önce
Oguz Bey hakkında eleştiri yapanlar Allah tan korkun. Bu adam herkese abilik yapmıştır. O fabrikadan hırsızlar atılmıştır. Yada yan gelip yatanlar.
Kamil 2 yıl önce
Sinbo nün sahibi sayın Cumhurbaşkanı nın çok yakın görüştüğü bir kişidir. Şirketin kurumsal yapısını zedelemez. Oğuz da ince bir plan yapmadan iş yapmaz. Bir ince planı vardır.
Düzceli 2 yıl önce
Faruk Özlü bu Oğuz'u daha öncede uyardı.Yine böyle organize sanayide BEDAVA arsa istediğinde olmaz diyerek kibarca fırçaladı gönderdi.Oğuzun hırsı bu yüzdendi,ama yine kaybeden kendi oldu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kapalı